Nyt Jutta seuraa

Lipposen esimerkkiä ja opiskelee ruotsin kieltä, että saisi ääniä myös suomenruotsalaisilta.
Täytyi oikein mennä Ahvenanmaalle sitä oppimaan. Eikö vähän hävetä kun me suomenkieliset siellä ollaan toisen luokan kansalaisia.
Kuka voiteli Urpilaisen?
3144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kansa herää ja tajuaa että me olemme Rkp:n talutusnuorassa. Äänestämme samoja puolueita joissa johtoasemissa on lahjotut tai ostetut suomenkieliset.
Kyllä se on suomenruotsalaisten säätiöiden raha joka hallitsee kaikkia muita puolueita kuin Perussuomalasia tai Kristittyjä.

Äänestä

Minusta tutuu että jutta ei osa oikein mitään että tomonen mimmi kun valitaan ison puoluen johtoon
täytys osata jotakin eikä ihmetellä vaan sopiko maunon sanonta esim. juttaan.
ETTÄ TARTIS TEHDÄ JOTTAIN.

Äänestä
  • Rahavirta riihisäätiöstä loppunut?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paavon opetuslapsi kirjoitti:

Lipposen esimerkkiä ja opiskelee ruotsin kieltä, että saisi ääniä myös suomenruotsalaisilta.
Täytyi oikein mennä Ahvenanmaalle sitä oppimaan. Eikö vähän hävetä kun me suomenkieliset siellä ollaan toisen luokan kansalaisia.
Kuka voiteli Urpilaisen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu