Niin, mulla on tässä ollut vista ja aina jotain vitun touhua. nytkään ei ole yli vuoteen päivitykset ei ole toimineet. Päivityshistoria on tyyliin 10 epäonnistunutta 1 onnistunut 12 epäonnistunutta... myöskään Service Pack 2 ei onnistunut. Tässä pari koodia: koodi 8E5E0147 koodi 663 koodi 80070020.. koodeja on niin paljon ettei niitä kaikkia mitenkään pysty luettelmaan. Kone heittää myös usein sinistä ruutua ja kaatuu. Mistä apu, auttaisiko uusi käyttöjärjestelmä vai pystyykö tämän korjaamaan.
Vista ei päivitä
1
512
Vastaukset
Normaalisti asennetaan uusiksi, jos päivitykset hajoaa niin kone saastuu helposti haittaohjelmista joten siksi seurauksena on uudelleen asennus.
Windows Vistasta jos on kyseessä kuluttajaversio, niin sitten kannattaa hankkia vaan uusi käyttöjärjestelmä kun Windowsin kuluttajaversioiden päivitykset loppuu niin äkkiä. Windows Vistan kohdalla loppuu huhtikuussa 2012, että ei toimita enää kuluttajaversiota asentaa uusiksi.
Jos on Windows Vista Business niin uusiksi vaan. Muussa tapauksessa uusi käyttöjärjestelmä. Jos aiot hankkia Windows -merkkisen käyttöjärjestelmän vielä jatkossa niin sitten Windows 7 Professional.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125706Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835335- 1253364
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893303- 1181084
- 561040
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130982- 43766
- 37765
- 23719