Vista ei päivitä

vittu-vista

Niin, mulla on tässä ollut vista ja aina jotain vitun touhua. nytkään ei ole yli vuoteen päivitykset ei ole toimineet. Päivityshistoria on tyyliin 10 epäonnistunutta 1 onnistunut 12 epäonnistunutta... myöskään Service Pack 2 ei onnistunut. Tässä pari koodia: koodi 8E5E0147 koodi 663 koodi 80070020.. koodeja on niin paljon ettei niitä kaikkia mitenkään pysty luettelmaan. Kone heittää myös usein sinistä ruutua ja kaatuu. Mistä apu, auttaisiko uusi käyttöjärjestelmä vai pystyykö tämän korjaamaan.

1

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Normaalisti asennetaan uusiksi, jos päivitykset hajoaa niin kone saastuu helposti haittaohjelmista joten siksi seurauksena on uudelleen asennus.

      Windows Vistasta jos on kyseessä kuluttajaversio, niin sitten kannattaa hankkia vaan uusi käyttöjärjestelmä kun Windowsin kuluttajaversioiden päivitykset loppuu niin äkkiä. Windows Vistan kohdalla loppuu huhtikuussa 2012, että ei toimita enää kuluttajaversiota asentaa uusiksi.

      Jos on Windows Vista Business niin uusiksi vaan. Muussa tapauksessa uusi käyttöjärjestelmä. Jos aiot hankkia Windows -merkkisen käyttöjärjestelmän vielä jatkossa niin sitten Windows 7 Professional.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      20
      2704
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1291
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      957
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      139
      942
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      881
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      852
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      806
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      795
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      166
      789
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      134
      725
    Aihe