jousimiesnainen. Tunteeko joku muukin tällaisen jousimiesnaisen? Puhuu koko ajan, ei kestä kritiikkiä omia ajatuksiaan kohtaan, luulee/tietää olevansa aina oikeassa. Käyttäytyy epäkohteliaasti muita kohtaan. Menettää helposti kärsivällisyytensä jne...
Koko ajan äänessä
10
1093
Vastaukset
- aina oikeassa
tunne, mutta olisi kiva tutustua ;)
- juha8222
Härkä ei menetä kärsivällisyyttä helposti lol...kuhan heitin tämmösen kommentin.
Näin joskus Härkää mm on kuvattu...luulee olevansa aina oikeassa ja ei kestä kritiikkiä.
mun kohdalla se ei ihan pidä paikkaansa.
toisaalta en ole maailman paras ottamaan kritiikkiä vastaan.- vaikea...
vähän, niin kuin jousimieskin ;)
- mörri2010
mun äitee on pahimman luokan jouskari ja anoppi kans..tosin äitee pessimisti ja anoppi itse aurinkoinen,mut siis joo just niin rasittavia kumpainenkin.Ite oon kattonut et oonpa hiljaa ja mutsi ainakin selittää ja selittää..anoppi nyt on hieman vieraskoree,mutta meidän lapsille se vänkää aina vastaan eikä tajua et hei tosiaan puhuu lapsen kanssa..ihan hirveitä ihmisiä en voi muuta sanoa.
- Ystävä kaikille
Jousimies/nainen ovat hyviä ihmisiä omine heikkouksineen kuten meillä kaikilla on. Emme voi ketään ihmistä kohdella huonosti sanoillamme tai tuomita.
- paikkaansa,
jousimies/nainen voi kohdella hyvinkin huonosti toista ihmistä ! Tekee sen seläntakana :( ja kuvittelee tekevänsä hyvänkin teon !!!
- 27
Nuo oireet eivät taida johtua aurinkomerkistä, vaan naisella on ongelmia korvien välissä.
- mjldsggjsö
Tiedän. Itserakas. Aina täytyy kumota toisen mielipide omallaan, vaikka se oma mielipide olisi täysin asian vierestä ja täysin järjetön, mutta sillä ei ole mitään väliä, kunhan saa luotua itselleen sen illuusion, että muka tietää asiat paremmin ja saa sanottua sen kuuluisan viimeisen sanan joka asiassa. Rakastaa omaa ääntään.
En tiedä, voiko tuollainen luonne olla kuitenkaan tähtimerkkiin sidottu. - auringonkukka 124
Itse olen Jousimies. Olen iloinen huumorintajuinen ja mukava persoona omasta mielestäni. Menetän kyllä kärsivällisyyteni useasti mutta tietyissä tilanteissa osaan käyttäytyä ja tiedän mikä on väärin ja mikä ei. En luule olevani aina oikeassa vaikka tykkäänkin kiistellä asioista. Kestän kritiikkiä enkä nyt niin kovin suurisuinen ole :) Meitä on moneen junaan!
- MasterZeromus
Sinun syntymä kartallasi? Ilmahan se väittelee vaikka kenen kanssa kun tuli haluaa olla yksinkertaisesti parrasvalossa.
Minussa on todellakin vettä, maata ja tulta kohtuullisessa tasapainossa. En silti kestä kritiikkiä helposti koska chartissani näet on jääräpäistä Härkää ja erittäin ylpeetä Leijonaa puhumattakaan Kauriista vaikka olenkin Rapu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303868
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631314Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951245Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671085Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5961- 47881
Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26811En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39811Voi luoja että pelkään
Että kohta sulla on joku toinen kun oot niin hyvännäköinen nainen. Joku rohkempi sut vielä vie 💔30727