KEPU näyttää joutuvan maksamaan mätkyjä maksamattomista arvonlisäveroista, kertoo Aamulehti. KEPUn jälkiverot noussevat lehden mukaan puoleen miljoonaan euroon.
KEPUn veroseuraamukset voivat koitua puolueen verkkolehden Verkkoapilan kohtaloksi, toteaa Aamulehti. KEPUn puoluesihteeri Timo Laaninen ihmettelee taas silmät ymmyrkäisinä, miksi verokarhu vaatii omiaan.
Taas kerran nähtiin: KEPU pettää aina!
KEPUn veroseuraamukset voivat koitua puolueen verkkolehden Verkkoapilan kohtaloksi, toteaa Aamulehti. KEPUn puoluesihteeri Timo Laaninen ihmettelee taas silmät ymmyrkäisinä, miksi verokarhu vaatii omiaan.
Taas kerran nähtiin: KEPU pettää aina!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Otahan Jungner rauhallisesti.
Kannattaa lukea viime viikonlopun HS:n kuukausiliitteen artikkeli, jossa entinen kepulainen Sulo Aittoniemi (entinen kepulainen) ilmaisee suoran mielipiteensä Keskustapuolueesta.
Eikös se Arto Merisalo vois maksaa nämä kepun verovelat? Kait sillä nyt vielä on joku konkurssipesä, josta puol miltsii irtoo?
Helsingin Sanomien kuukausiliitteessä n:o 8 eläkkeellä oleva entinen rikoskomisario ja keskustapuolueen entinen kansanedustaja kertoo totuuden: "Ei mikään ole tässä maassa ollut sellainen rosvo kuin keskustapuolue. Ja kun nämä nykyiset poliitikot eivät edes ymmärrä hävetä, saatana..."
Suti on tottunut rötösherrojen ja -rouvien jahtaaja. Hän tietää KEPUn syvimmän olemuksen.
Onkohan enää yhtään rötöstä, johon kepulaiset eivät olisi sortuneet? Verojakin jätettiin tilittämättä valtiolle puolen miljoonan euron edestä ja tämä raha ei ole kelvannut hallituskummppani Jyrki Kataisellekkaan, vaan hän on mieluummin ottanut tämänkin rahan edestä velkaa veronmaksajien piikkiin. Kyllä näitä miljoonia alkaa tippumaan, kuin Saunalahden senttejä taivaalta, kun vaan joku Suomessa viitsisi penkoa. Kepumafian koukerot ulottuvat jokapuolelle, niin tunkion penkominen on vaikeaa.
Nämä ovat sinulle punikkisianporsaalle ja maanpetturin jätökselle liika monimutkaisia asioita. Sinun ymmärryksesi kun rajoittuu lähinnä perseeseen. Hoh, hoh, hoooooooooo, pistähän uusi tappi reikääsi.
Halloo,,, onko merisalolla? Meillä on täällä toimistolla jälleen kasa maksamattomia laskuja.... Niin että panetko rahaa tulemaan kuusinumeroisen summan... totta kai sitten muistamme sinua niinkuin on sovittu....
Timo Laaninen ja Jarmo Korhonen hoitelivat juuri tuolla tavalla Kepun vaalivelat viime vaalien jälkeen.
VERONMAKSAJAT!!
KOKO PUOLUE PITÄIS LOPETTAA JA LAILLA KIELTÄÄ!!!!!!!!!!!!!!
Kepun oikea paikka ei ole puoluerekisteri. Se on rikosrekisteri.