Taas jälleen!
http://news.yahoo.com/s/ap/20100809/ap_on_re_mi_ea/ml_syria_iran
http://news.yahoo.com/s/ap/20100809/ap_on_re_mi_ea/ml_iran_sanctions
http://walt.foreignpolicy.com/posts/2010/08/06/the_obama_administration_is_still_sleepwalking_on_iran
http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/eo20100808gd.html
http://news.yahoo.com/s/ap/20100809/ap_on_re_mi_ea/ml_syria_iran
http://news.yahoo.com/s/ap/20100809/ap_on_re_mi_ea/ml_iran_sanctions
http://walt.foreignpolicy.com/posts/2010/08/06/the_obama_administration_is_still_sleepwalking_on_iran
http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/eo20100808gd.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
sunnittelevat uutta sotaa. He ovat surkimuksia, jotka mittavat ihmisen suuruutta vallalla ja materialla.
Tämä Natolla vahvistettu anglo-amerikkalais-sionistinen impeiumi uskaltaa kyllä käydä heikompien kimppuun ja tuhota viattomia ihmisiä miljoonittain pommeillaan mutta ei uskaltaudu tasavertaiseen mittelöön puhumattakaan rauhanomaiseen dialoogiin jossa kaikilla on sama ihmisarvo.
Raukkamaista ja syvästi halveksittavaa porukkaa joka minusta on häpeäksi koko ihmiskunnalle. Jos natsit olivat pahoja niin tämä joukko ei ole yhään parempaa.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=20584
että tämä laajenee...
http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/eo20100814mr.html
laajenee.
Linkki kertoo sen umpikujan, johon Kiinaa ollaan ajamassa.
On vaikea ajatella, että Kiina voisi suostua Iranin saartoon koska se tarvitsee öljyä, jota Iranilla on. Ja muutenkin kauppa Iranin kanssa on sille tärkeä.
Kuinka länsi (AASI, anglo-amerikkalais-sionistinen imperiumi) voi olla niin tyhmä, että kuvittelee voivansa jättää Kiinan ilman öljyä, ettei kiinalaisilla olisi oikeutta huolehtia omasta energiatarpeestaan ja kaupastaan?
Pitäisikö Kiinan ostaa öljy niin, että se tulee lännen kautta ja länsi vetää välistä? Matoja on päässä jos noin ajattelee. Se on imperialismia puhtaimmillaan.
Kyllä siinä kaivetaan tietoisesti verta omasta nenästä ja haastetaan riitaa ja sotaa.
Jos yksityinen ihminen pannaan saartoon niin pian henki loppuu mutta sitä ennen hän luultavasti yrittää tuhota ne, jotka saartoa ylläpitävät.
Mitä enemmän AASIn touhuihin perehtyy, sitä hullummalta ja verenhimoisemmalta tuo joukko alkaa näyttää. Heiltä ovat kaikki sivistyksen alkeetkin hukkuneet.
Itse veikkaan, että suurin osa maailmansodista oli ns "näkymättömän käden" ohjaamia, joiden tavoitteena on maailmansota, ja sitäkautta maailmanhallitus. Tähän liittyvät sekä aiemmat maailmansodat Aasiassa että Euroopassa, ja eräät sodat myöskin Amerikan mantereella.
P.S:Englannin kielessä Zionisti äännetään Z:llä, joten se oikeasti on Zionismi! Näin ollen oikea nimitys olisi kyllä Aazi, tai jotain sinne päin;=))
SIEG ZEON!!!
http://www.youtube.com/watch?v=DZtlFXgkvKw