cherrykirsikalle

Mitäs, kun kohtasin viikko sitten nuoruudenrakkauteni "pienen" tauon jälkeen. Kipinää tuntui olevan, vaan en ole siltikään varma miehestä. Tuleeko tarina saamaan jatkoa vielä tänä vuonna?? Olisi kyllä ehdolla muitakin miehiä, vaan mitäpä tehdä?? Huuma nuoruudenrakkaudesta on jo onneksi laantunut. Tuleeko vielä rehvejä jonkun kanssa tälle vuodelle ja saanko Rakkautta elämääni???
Ensi viikon reissu hiukan jänskättää ja mietityttää, että kuinka tulee siellä käymään. Pääsenkö onnellisesti perille ja sieltä sitten takaisin? Saanko paikan päällä oman huoneen ilman kämppistä??

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En näe tarinan nuoruudenrakkautesi kanssa jatkuvan, mennyt on mennyttä ja aika on ajanut ohitsenne. Elät juuri nyt vauhdikkaan hiljaista soutaa-huopaa -vaihetta, eli ajelet ikäänkuin vuoristoradassa ylös alas. Et tiedä mihin päin energiasi suunnata; rauhoittuminen olisi nyt paikallaan. Yritä hiljentyä joka päivä ainakin puoleksi tunniksi, olla ajattelematta yhtään mitään. Kun saat "pyörteesi" pysähtymään, pysyvän rakkauden on helpompi tulla luoksesi. Ajankohta riippuu siis oman sisäisen maailmasi järjestymisestä..

      Reissusi sujuu kyllä hyvin, mutta kämppis Sinulle näyttäisi kuitenkin tulevan - älä huoli, sopeudut kyllä siihenkin... Hyvää matkaa Sinulle!

      • Olipa kiva lukee näin jälkikäteen.


      • jkujhgfds

        Toisin sanoin; "Ota iisisti kyllä se siitä?".
        Ei siis varsin omaperäistä (ettei jäisi sanoistaan kiinni).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2296
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      115
      1781
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      88
      1439
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      133
      1397
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1238
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1111
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1057
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      982
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      834
    Aihe