Missä voin liittyä keskustaan?

Olen nyt 18 vuotias poika ja haluaisn liittyä keskustaan.Olen ollut kasvatuslaitoksessa ja nuorisovankilassa.Olen ajellut humalassa ja tehnyt varkauksia,sekä petoksia.Elämäni on ollut hakemista,mutta keskustan politiikkaa seuranneena,tiedän kuuluvani keskustapuolueeseen.Siellä olisi varmasti luonteelleni ja taidoilleni varmaasti hyötyä.Kannattaisko ottaa yhteyttä markku Rajalaan vai kehen,jotta saisin liityttyä puolueeseen ja hommia sieltä?
4133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomen kaikissa poliisipiireissä on jäsenhakukaavakkeita.Mitä pidempi rekisteri,sen parempi ja helpompi päästä jäseneksi.

Äänestä

Keskustaan pyrit, kun olet tuollainen laitapuolenkulkija muutenkin, niin vasen laitahyökkääjän sinusta voisi tulla.
Mene siis ilmoittautumaan SAK/demareiden toimistoon itse Urpilaiselle, ja jungeerraatte sitten sinulle yksissä tuumin jonkun sopivan tehtävän puolueeessa.
Kävisit varmaankin hyvin eduskunnan urheilukerhon rahastonhoitajaksi, tai jonkun riihisäätiön johtajaksi.
Myöskin ihmiskaappuksella kiristykseen voisit olla sovelias.
Oikeusministerin tehtäviä ne nyt eivät voi sinulle valitettavasti antaa, kun eivät ole hallituksessa, jotta pääsisit jakamaan teboilin pöydän ali heidän omaa laillista rahaansa , luhtasia.

Lipponen voisi kyllä viedä sinut Venäjälle tutustumaan SAK/demareiden pääkallopaikkaan, eli pääkonttoriin, jossa ne voisivat antaa sinulle vaikka koulutuksen "mungoksi".

SAK/demarien vaalikampanjan mainokseenkin olisit varmaankin erittäin sovelias muuten, mutta kun SAK/demarit aina vääristävät totuuden päinvastaiseksi, minkä kansakin on jo oppinut huomaamaan, niin antaisit ehkä liian positiivisen kuvan puolueesta.
Tai ei sittenkään. Tekiväthän nuo viimeksikin itsestän rehellisen syömämainoksen SAK:n työläisiltä kusettamilla rahoilla, jonka vetivät sitten liiaksi itseensä kohdistuuneena pois. Niin myöskin eduskunnasta.
Nyt ne voisivatkin tehdä sellaisen mainoksen, kun sinä olet tuollainen alan ammattilainen, että varastaisit työskentelemässä olevan työntekijän taskusta, ja siinä olisi sitten tekstinä, että varokaa työläiset, joku
käy taskuillanne puoluetukiaisiaan varten, Alla olisi siten isolla kirjaimet SAK/SDP.

Eli älä turhaan pyri työtätekivien rehellisten keskustalaisten puolueeseen, kun sinua varten on sopivakin puolue jo olemassa, eikä hommat rasittaisi. Liity suoraan sinua varten räätälöityyn puolueeseen, eli SDP:hen. siellä sinulla on kaltaisiasi towereita.

Äänestä

Ota yhteyttä Suomen Keskustan kunnallisjärjestöön kotipaikkakunnallasi tai Suomen Keskustan jonkin sopivan paikallisyhdistyksen johtokunnan jäseneen (kunhan on omassa maakunnassasi). Nuorisojärjestönkin kautta asia varmaan järjestyy.

Erota voit samassa paikassa. Niin minäkin tein.

Äänestä
  • juuri oikea ouolue . Kysy vaikka Sulo Aittoniemeltä !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poika haapajärveltä kirjoitti:

Olen nyt 18 vuotias poika ja haluaisn liittyä keskustaan.Olen ollut kasvatuslaitoksessa ja nuorisovankilassa.Olen ajellut humalassa ja tehnyt varkauksia,sekä petoksia.Elämäni on ollut hakemista,mutta keskustan politiikkaa seuranneena,tiedän kuuluvani keskustapuolueeseen.Siellä olisi varmasti luonteelleni ja taidoilleni varmaasti hyötyä.Kannattaisko ottaa yhteyttä markku Rajalaan vai kehen,jotta saisin liityttyä puolueeseen ja hommia sieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu