Väyrynen on täysin suvereeni ulkopolitiikassa.
Väyrynen ylivoimainen
Juhakossi
1189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Veikkaan, ettei Stubb lähde ehdokkaaksi samalle alueelle Väyrysen kanssa, pelätessään paljastavansa, ettei keisarilla ole vaatteita, lainkaan.
Väyrynen on koko valtakunnan klovni.
Väyrysellä on ylivoimaisesti mittavin ulkopoliittinen osaaminen, Suomen parhaaksi.
Halosella esim. on liian kapea näkökulma ja värilliset lasit, objektiivisuus siis puuttuu.
KGB kenraali Vladmirov sanoi myös,että Paavo Väyrynen oli juoksupojista ylivoimainen.Jalasmökille,kun antoi porkkanaa oli hän valmis mihin tahansa.Muilla juoksupojilla ei ollut vastaava vallanhimoa ja ahneutta,mikä auttoi jalasmökkiä tekemään ihan ,mitä tahansa,kun tarve vaati.Vladimirov sanoi,ettei ollut yhtä kieroa ihmistä koskaan aikaisemmin.Juhakossi on oikeassa,sillä Paavo Väyrynen oli KGB:n juoksupojista paras.
Näkee itään ja länteen samanaikaisesti. On myös ollut Kiinassa lenkkarit jalassa ratsastamaal kivihepalla.
Ihan sama mitä jokellat. Mainitsetko pätevämmän ja ASIAKESKEISEMMÄN poliitikon?
Minua ei häiritse tippaakaan vaikka myös Väyrysen oma etu hoituu samalla.
Kyllä täällä on ihan häiritsevän ymmärtämätöntä joukkoa, punapeto Kapi etunenässä.
Eino uuistalo on parempi.Pätevämpi ja asiakeskeisempi.Ihan omaa luokkaansa kepuleista.
Kuin jalasmökki keplottelija koijari. Muistatteko vielä Mulko-Joen pelleilyn viime vaalien yhteydessä. On siinä vittumainen epeli.
Kaikista puutteistaan huolimatta Väyrynen on paras mahdollinen poliitikko Suomessa, ASIAKESKEISIN ja OSAAVIN.
Ihmettelen, ettet pysty itse objektiiviseen asiakeskeisyyteen ja elämään tätä hetkeä.
Jutasta ei ihan hienotunteisuussyistä kannata sanoa yhtään mitään, osaamisen näkökulmasta.
Väyrynen on pelle