Pitäkää tuhnut stetsoneistanne kiinni, vienti vetää ja palkat alkaa nousemaan hurjaa vauhtia inflaation kanssa (ei koske tuhnua). Asuntojen hinnat ja vuokrat raketoi ennennäkemättömästi ensi vuonna. Pidä palautuspullot kaapissa sillä vuokrankorotuslappuja suunnitellaan jo.
HUH HUH kun tekee gutaa, ja XO:ta päälle.
HUH HUH kun tekee gutaa, ja XO:ta päälle.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaikki mittarit näyttää koiliseen, paitsi tuhnulla...
Odotin että Q2 on se kaksoisveen notkahdus, kun tuli tätä Kerikan uutista sun muuta, mutta eipä se paljon kyenny nousua jarruttamaan. Q3 tulee olemaan odottajalle todella kylmä suihku.
Suosittelen ostamaan nyt, jos sellainen on mielessä, sillä näin halvalla et saa asuntoa enään milloinkaan.
Parasta tässä on tietysti se, että me varakkaat omakotiasujat olemme vaurastuneet satasen parin päivävauhtia jo viimeiset 10 vuotta - puhtaana käteen. Ja vauhti vain kiihtyy. Ei ihme että Alko on tilannut ylimääräisen kontillisen X0:ta pikalähetyksenä.
Lyhennysvapaa-velkamuulin idyllinen tulevaisuuden lähiö:
http://www.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/00981/Tent-Cities-460b_981655c.jpg
Mitä Kalifornia tänään sitä Suomi huomenna.
Mutta huomasitko etuallla tuon telttakasarmin, sinne joutu ne jotka näivät odottamaan romahdusta.