Ylös nyt !!!

S-e-e-p-r-a

Tähän aikaan ei enää makoilla !!!!

12

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmaan nouse

      kun hullu paljon työtä tekee, viisas senkun makaa

      • S-e-e-p-r-a

        Mutta hullu pysyy virkeenä, viisas veltostuu veltostumistaan.


      • S-e-e-p-r-a
        S-e-e-p-r-a kirjoitti:

        Mutta hullu pysyy virkeenä, viisas veltostuu veltostumistaan.

        Siitä tulee löllöä joka pitää kaapia patjalta kauhalla. Löllö laitetaan biopussiin ja siitä tulee jossain vaiheessa multaa, jonka käytän takapihani ehostukseen.


      • H / H
        S-e-e-p-r-a kirjoitti:

        Siitä tulee löllöä joka pitää kaapia patjalta kauhalla. Löllö laitetaan biopussiin ja siitä tulee jossain vaiheessa multaa, jonka käytän takapihani ehostukseen.

        selviän kaikista tietokone piuhoista, joihin olen sotkeutunut yön aikana, hiiren jo löysin simmareistani, oli jemmassa siellä sitä varten, että olisin yöllä herännyt painajaisista olisin päässyt heti huuhaalle hiiri kourassa ja mutenkin sänky on kuin aamuisen ukkosmyrskyn jäljiltä. Näyttöpääte on pysynyt pystyssä jalkopäässä, suomi24 sivu valmiiksi auki. Printterin piuha oli irronnut. Mutta muuten alan olla hereillä. Taidan lähteä aamukahville; aamuvoimisteluksi riittää makkari-keittiö-wessa-parveke-makkari välinen Helsinki-City-maraton.


    • Cassis-Alma

      kuinka ylös pitää nousta?,,, mulla se raja varmaan jossain 10 metrissä,,, sitte alkaa ehkä huippaamaan,,, riittääkö tuo 10 metriä?,,,

      No mutta huomenta kuitenki ;o),,, kiipeilimisiin,,,

      • S-e-e-p-r-a

        Alakerrassa, ei tarvitse mennä yläkertaan, ellei siellä ole tarjolla parempaa sumppia. Riittää kun nouset tolpillesi, ja jos oikein väsynyt olet, on hyvin urhoollista jos konttaat aluksi keittiöön, ja punnerrat itsesi ylös tiskialtaan reunaa apuna käyttäen.


      • p-u-m-p-p-a-a-j-a
        S-e-e-p-r-a kirjoitti:

        Alakerrassa, ei tarvitse mennä yläkertaan, ellei siellä ole tarjolla parempaa sumppia. Riittää kun nouset tolpillesi, ja jos oikein väsynyt olet, on hyvin urhoollista jos konttaat aluksi keittiöön, ja punnerrat itsesi ylös tiskialtaan reunaa apuna käyttäen.

        55 kilsan pyöräreissu viipyy? koneella eelleen tä?


      • S-e-e-p-r-a
        p-u-m-p-p-a-a-j-a kirjoitti:

        55 kilsan pyöräreissu viipyy? koneella eelleen tä?

        Noin 40 kilometriin sateen vuoksi. Näillä pohkeilla sen tekee noin kahdessa tunnissa.


    • .

      miksi seepra ei luovu raidoistaan?

      Helppoon on käytävä käsiksi kuin
      vaikeaan ja vaikeaan kuin helppoon.
      Edellinen tapa siksi, ettei itseluottamus
      tekisi huolettomaksi, jälkimmäinen siksi,
      ettei itseluottamuksen puute heikentäisi.

      -Baltasar Graciįn

      • S-e-e-p-r-a

        Helppokin voi mennä vituiksi jos siihen suhtautuu ylimielisesti, ja "vaikeaan" kannattaa suhtautua huolettomasti, ettei se menisi äheltämiseksi heti alkuunsa. Parasta olisi jos mitään ei pitäisi vaikeana, vaikeuskin on vain ihmisen korvien välissä.


    • vaa vaikiaa nousta ylös..........

      • S-e-e-p-r-a

        Positiivissuffeksis kielelle, tuo sanomasi lause menee näin:

        Se on joskus vaa älymukavaa makoilla.

        Mutta totuus taitaa olla kuitenkin niiin kuin sanoit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      131
      7182
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2559
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      264
      1230
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1019
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      161
      947
    6. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      900
    7. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      71
      897
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      774
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      733
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      711
    Aihe