mitä antaisin seurustelun vuosipäivän kunniaks lahjaksi poikaystävälleni?? keksisin varmaan kelle tahansa muulle kaverilleni lahjaideaoita tuosta noin vaan mutta poikaystäväni on vaikea sillä:
-hänellä ei ole muita harrastuksia kuin metsästys eikä hän sielläkään käy paljoa ja siihen liittyvät tavarat on kalliita ja hänellä on jo kaikkea mahdollista.
- hänen äitinsä ja kummitätinsä antaa usein paljon vaatteita ja miesten kosmetiikkaa töidensä puolesta. poikaystävälläni siis on ihan tarpeeksi boksereita,paitoja ja hajuvesiä.
-korujakin hänellä jo on sormuksista kelloihin ja panssariketjuihin.
-alkoholi ja seksituotteet on tosi lapsellinen lahja hänelle
-hän on nuori alle 25v, sekin jo rajottaa paljon jos ymmärrätte.eli ei mitään hienostelujuttuja.
-lahjakortti on tyhmä sillä se on kuin antaisin vain rahaa suoraan käteen ja niin tekee vain sukulaiset.
-kodinhoitotuotteet ja kalusteet ei tule kysymykseenkään.
-ei olla seurusteltu kovin kauaa niin ei mitään yhteisiä muistojuttuja.
onko täällä luovia ihmisiä liikkeellä?
mitä poikaystävälle jolla on jo kaikkea?
desperadooosss
1
548
Vastaukset 1
- Johtajuus-kirja
Itselleni tuossa iässä olisi tarpeen ollut saada kirja, kuinka voin kasvaa ihmisenä. Eli omassa tapauksessani miehenä, puolisona, isänä. No, luin sen sitten myöhemmin. Osui ja upposi heti.
Ks http://www.hyvejohtajuuskirja.fi/ sieltä voit lukea etukäteen voisiko kirjasta olla vastaanottajalle iloa.
Disclosure: Työnantajani myy tuota kirjaa. Homma kun meni siten, että valitsin työnantajan kirjan perusteella. :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361790- 75613
- 49600
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65575
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25530Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522