Olen 32-vuotias nainen. Olemme miesystäväni kanssa harrastaneet anaaliseksiä muutaman kerran niin, että mies tekee homman vain sormilla. Viimeksi hän innostui vähän liikaa ja pari sormea siellä oli liikaa, se sattui.
Nyt tuosta kerrasta johtuen minulla on ollut seuraavaa vaivaa: P-aukko supistelee "itsekseen", vähän niinkuin siellä olisi jotain ylimääräistä edelleen, vaikka suoli olisi tyhjäkin. Se on aika häiritsevää, etenkin yöllä. Onko kellään tullut vastaavia oireita anaaliseksistä? Auttavatko p-puikot tms. tällaiseen?
Asiallisia vastauksia toivon, kiitos :)
Nyt tuosta kerrasta johtuen minulla on ollut seuraavaa vaivaa: P-aukko supistelee "itsekseen", vähän niinkuin siellä olisi jotain ylimääräistä edelleen, vaikka suoli olisi tyhjäkin. Se on aika häiritsevää, etenkin yöllä. Onko kellään tullut vastaavia oireita anaaliseksistä? Auttavatko p-puikot tms. tällaiseen?
Asiallisia vastauksia toivon, kiitos :)
Vastaukset 11
Vanhimmat
On tullut vastaavaa oiretta joskus kun vatsa on ollut kovalla. Meni ohi itsekseen. Peräpuikko tai Hädensa voi auttaa. Syynä saattaa olla liian rajusta seksistä aiheutunut pieni haavauma, jonka aiheuttama paikallinen ärsytys saa rengaslihaksen lievästi kramppaamaan.
Jos sormileikkejä niin kynnet lyhyiksi ja todella paljon liukastetta. Niin ja edetään hitaasti ettei satu.
Minulla on pari viikkoa tuntunut kipuja ja päivittäisen anaaliseksin jälkeen vatsani on hirmu kipeä parin tunnin ajan. Kipuun eivät edes särkylääkkeet tai pukamavoiteet tahdo auttaa, kipu on kovaa. Kävely on hankalaa ja kankeata sekä tunnen huonoa oloa. Kipua esiintyy koko etuvatsan ja peräsuolen alueella.
"Minulla on pari viikkoa tuntunut kipuja ja päivittäisen anaaliseksin jälkeen"
Tuo ei ole uskottavaa. Kuka oikeasti harrastaisi päivittäin sellaista seksiä, jonka seurauksena kokisi tuntikausien päivittäisiä vatsakipuja?
Joillekin ei suuseksi sovi siksi, että esimerkiksi leukanivelet tulevat siitä kipeiksi. He eivät suuseksiä harrasta. He eivät kuitenkaan mene suuseksipalstalle trollaamaan aiheesta.
"tuskallista on välillä täällä myös" Et voi olla tosissas. Tai jos oot, niin kyllä nyt pitäis varmaan alkaa ajatteleen oikeasti omaa terveyttä.
Eihän nyt pyllypanoilla ja vatsavaivoilla ole mitään tekemistä toistensa kanssa, mietis nyt vähän!
No, mikä on, kun ei totuus miellytä??? Parissa ekassa viestissä kerrottiin ASIALLISESTI mitä perspanosta naiselle voi aiheutua, niin koittakaa nyt ymmärtää, että nuo olivat todellisia, oikeita kokemuksia. Ette te voi kieltää,että näin nämä perseeseen pannut naiset kertovat.
Jos te -perspanijat- tulette tänne kertomaan miten TAIVAALLISELTA se tuntui, niin eipä kukaan tule sormi pystyssä vinkumaan, että EI EI EI- ei se voi tuntua!!! Joten otetaanpa kokemukset kokemuksina. Jokaisella on omansa.
Toinen "asiallisista" aloittajista sanoi harrastavansa anaaliseksiä päivittäin viikkojen ajan siitä huolimatta että tuskat ovat kauheat. Se ei ole uskottavaa vaan haisee provolta.
Palstalla ollaan anonyymejä joten mikään väitetty "oma kokemus" ei todista yhtään mitään. Kun sama henkilö voi esiintyä monella nimimerkillä niin useamman jepen esittämä väite ei sekään todista että joku asia pitäisi paikkansa. Ne useamman jeppeä kun voi olla yks ja sama tyyppi.
Palstalla kukaan ei esitä totuutta, kun tänne saa kirjoittaa ihan mitä vaan. Se mitä voi tehdä on laittaa linkit johonkun uskottavaan sivustoon, jossa on asiasta kerrottu. Omat kokemukset on vain tarinoita muiden tarinoiden joukossa.
Joo,en mä sunkaan tekstistäs usko siis pätkääkään. Mitäs tänne kirjottelet tommosta valhetta ja feikkiä? Ei voi tietää kuka feikkaa, jos vaikka sinä...
"Joo,en mä sunkaan tekstistäs usko siis pätkääkään. "
Ihan vapaasti ole uskomatta mitä kirjoitan. Siksi laitankin omiin viesteihini mukaan linkit esimerkiksi lääkärisivustoille silloin, kun vastaan väitteisiin peppuseksin vaarallisuudesta tai vaarattomuudesta. Kun linkit löytyvät niin lukijat voivat itse miettiä kuinka uskottavia väitteet ovat. Provojen mielipiteet kirjoitteluni hyödyllisyydestä ei minua juurikaan kiinnosta, mutta tässä oli nyt tilaisuus kertoa tavasta saada omille viesteilleen hieman enemmän uskottavuutta.
Kirjoittelen myös ajoittain tänne rekatulla tunnuksella "Max-P", jolloin aiemmat viestini ovat näkyvissä profiilistani kaikille. Niissäkin ovat linkit paikallaan eli väitteet ovat tarkistettavissa. Nimimerkkikirjoittelijan uskottavuutta voi jonkin verran yrittää parantaa kirjoittamalla asiaa aina samalla rekatulla tunnuksella, mutta todisteeksi uusille väitteille aiempi asiallisuus ei tietenkään riitä.
Ja kukahan täysjärkinen viitsisi vaivautua "rekkautumaan" näin sairaalle palstalle? No,ne varmaan, joilla perse ja paska ovat elämän suola ja sisältö. Voi ziizös sentään...
Perse on mun elämän suoli ja paska sen sisältö.
Muna ojossa riennän b-rapusta toiseen. Vain äijät jää väliin.
Ne jotka ei pane hanuriin ovat kaappihomoja.