SRK pestannut nuorisonsa

Tietämättömät nuoret epäilemään koko hoitokokousten olemassaoloa. Aiemmat SRK:n värväämät meiliaikkulyyleriämmät sentään myönsivät jotain tapahtuneen.

SRK on tuhansien juonien mestari!
2193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

uskon varjolla. mutta ehkäpä vl:ien kohdalla ei enää kannatakaan puhua uskonnollisesta ryhmittymästa vaan ihan sairaasta ja yhteiskunnalle vaarallisesta joukosta. Ei tiedä, minkä uskonsodan vielä laittavat pystyyn!

Miehet matkaan vaan, kokemustakin on jo tarpeeksi ja potentiaalia myös.

Äänestä
  • pitäisi kieltää erillislailla. Nythän valtioneuvostossa on oma mies, joka voisi viedä asiaa eteenpäin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


asialle? kirjoitti:

Tietämättömät nuoret epäilemään koko hoitokokousten olemassaoloa. Aiemmat SRK:n värväämät meiliaikkulyyleriämmät sentään myönsivät jotain tapahtuneen.

SRK on tuhansien juonien mestari!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu