mikä ero on näillä ns kauneilla supermalleilla ja sitten näillä ihmeellisen näkösillä supermalleilla niinkun osa suomalaisista ulkomailla olevilla jotka laukkaavat cat walkeilla pariisissa jne jne??ymmärrän että jos sanotaan että seksikäs supermalli bundchen,klum jne jne ja sitte on vastakohtana upea supermalli joka on yhtä paksu kun lyhty pylväs ja näyttää karanneen jostain luolasta..
super malleista
giguli
1121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Suomessa ei ole yhtään tällaista ja tuskin tulee. Toki suomessa syntynyt voi päästä tähtiin.
Raha, oikee supermalli saa palkkaa, mutta tavis malli saa vain pikku viikkorahaa
En tiedä miten pitkällä mallin pitää olla suostuvainen menemään, että saa laiman supermalli. Siis mallifirmat voivat täysin vapaasti valita haluamansa, kun jonossa on satoja pyrkyreitä. Jos joku ei miellytä, niin "next". Joku pervo voi ehkä pyytää pikku privaattia, mut en tunne alaa eikä oikeestaan kiinnosta.
Se mitä telkkarista on nähnyt, niin nämä supermallit esiintyy asussa mitä ei voi pitää missään tai koskaan päällä, kun kampaskun on sellainen viidakko, missä oksat pystyssä. Joku lakki sitten päässä ja itse asu on tehty nanoohkasesta lähes kaiken näyttävästä aineksesta, joka hajoaa ehkä esityksen aikana. Jalassa sitten moottorisahn kuoreta puristetut 50 cm korko ihmeet. Ei ole oikeen kaunista.
Anttilan tavis muoti on ihan eri ja sitä pääsee tavallinen ihminen esittelemään. Joukossa on kauniitakin ihmisiä.
Onnea uralle, jos mallimailma kiinnostaa!