Saatiin kiinni, ikää 9-11 vuotta
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010081612196352_uu.shtml
Se on se saatana kumma homma, että nuoriso tuollalailla mellastaa. Venhemmat ei yhtään kato perään!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010081612196352_uu.shtml
Se on se saatana kumma homma, että nuoriso tuollalailla mellastaa. Venhemmat ei yhtään kato perään!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Noiden elukoitten osalta peli on jo menetetty. Millään ilveellä noista ei enää yhteiskuntakelpoisia saa, joten ihan sama vaikka passittaisi saunan taakse hetimiten.
että kymmenvuotias ajattelematon poikanen ei voi "enää" kasvaa yhteiskuntakelpoiseksi ja olisi siis lopetettava?
Tuon ikäisiä en vielä kutsuisi nuorisoksi vaan lapsiksi. Vanhemmat pitäisi laittaa maksamaan vahingot sillä heidän vikahan se on että eivät osaa pentujaan kasvattaa.
ei ole kaikki ihan kohdallaan jos tuollaisia menee tekemään, viestii aika hyvin kotioloista. vaikken ehkä "saunan taakse" itse noita passittaisi niin jonkinlainen kuritoimenpide - vaikka sitten viikko fyysistä työtä hautausmaalla - voisi olla paikallaan ja tietysti vanhemmille sakot.
Koska nimet levityksee?
Saunantaakse tuollaiset Saatanan äpärät vahinkolapset jotka on jätetty vaille
ruumiillista kuritusta!
"Vanhemmat" ovat mielissään kunhan pysyvät poissa silmistä!
Vanhemmat useimmiten välinpitämättömiä sikoja jotka eivät ole koskaan asettaneet
lapsille kotiintuloaikoja, saatika edes kiinostuneet missä äpärät luuhaa rötöstelemässä!
Nappi ottaan kun lapsena on jo noin kieroon saaneet kasvaa raiteilla
ilman vanhempien kasvatusta.
Koulu ei kasvata, vaan se kasvatus kuuluu vanhemmille!
Minkäs teet kun vanhemmat on juoppoja, huoria välinpitämättömyyden huippuja!
Kuis Englannissa 10-vuotias tappoi 2-vuotiaan ja kerskuu sillä..
On kiero ja mielisairas pedofiili loppuikänsä.
Tottakai on vanhempien vastuu jos alaikäinen lapsi tekee rötöksiä, silloin myös
korvausvelvollisia ovat juuri vanhemmat!
Lapsilisät otettava pois koravauskuluihin. Ei kiviä ilmaiseksi korjata!
Eikä kukkaistutuksia mistään saa ilmaiseksi uudelleen istutettua.
Vanhempien lompsat levälleen ja kakaroilta viikkorahat pois lapsilisät pois kotiaresti ja
sosiaalitantat vahtii viikottain kersaa onko ihmisiksi, ja ollaanko kotona selvinpäin.
Huostaanotto on paikallaan!
lueppas tekstisi ja katso peiliin,oletko omasta mielestäsi tervepäinen,herravarjele minkälaista tekstiä! Sullahan ei varmasti ole lapsia,eihän,tai sitten sun lapsi on yksi noista tihutyöntekjöistä kun noin hurjistuit!
On se kamalaa kun lapset nykyisin jo 3vuotiaina ilman vanhempiaan talojen pihoilla pahojaan tekemässä,ei lapsi voi ymmärtää tekojansa jos ei kotona saa ohjeita kunnolliseen elämään.Vanhemmat ei yksinkertasesti jaksa asettaa rajoja ja usein ovat itse päihteitten käyttäjiä joita yhteiskunta hyysää.Ei lapset ole pahoja,eivät vaan aina ymmärrä tekojensa vakavuutta.
luulisi näitten lapsosten vanhempien joutuvan korvaamaan aiheutuneet vahingot..sen verran kiveä nurin (mahdollista että jotkut vaurioituneet)oli laitettu, että ei sitä kiitoksella kukaan elä...vuoden päästä murtaudutaan autoihin,pöllitään mopoja ja ei kauaakaan ku eka imppaukset on kokeiltu..
Kakaroita ne on, pilleristejä jo syntyjään.
miten tääl aina jotkuu entiset koulukiusatut uhoaa että turpaa vaa ja blaablaaaa... sit heilutellaa kotoon nyrkkii tietokoneen eessä ja parannetaa maailmaa. v!ttu mitä porukkaa. kyl ton ikäsille muksuille viel se järki voi päähän kasvaa.