Viimeisen puolen vuoden aikana kerrostalo-asuntooni on yritetty tunkeutua parvekkeen kautta. Asun Runosmäellä,1.kerroksessa. Naapurini toisessa kerrostalossa oli nähnyt aiemmin miesporukan yrittävän samaa heidän talossaan,tarkoituksena ilmeisesti saada tavaraa viedyksi.
PITÄKÄÄ PARVEKKEEN OVI JA IKKUNAT LUKOSSA kun olette poissa kotoa ja ilmoittakaa mahdolliset murto/varastus-yritykset poliisille.
PITÄKÄÄ PARVEKKEEN OVI JA IKKUNAT LUKOSSA kun olette poissa kotoa ja ilmoittakaa mahdolliset murto/varastus-yritykset poliisille.
Vastaukset 4
Vanhimmat
syytä pitää öisin lukittuna vaikka olisi kotosallakin tiedä millaisia hulluja nykyisin on liikkeellä ja millä mielellä toimivat. Omaa henkeään on syytä varjella lukitsemalla ovet ja ikkunat niin ettei niistä pääse kaikenmaailman hörhöt kulkemaan sisätiloihin saakka.
Suomi ei ole enään mikään lintukoto, tietäkää se.
Nyt niin tarkkaan tarvi omaisuuttaan suojata ,kyllä se olisi hyvä antaa laitapuolen kulkijoillekkin jotain.
tai muuta kaiteen reunalle. Kiva sit seuraavalle ku yrittää kiivetä. Päälipinnalle vain, ettei näy alapuolelta.
Joku ansakin olis kiva :)
meille saa tulla. Aina on ovet ja ikkunat auki. Voipi tosin olla että löytyy parit hampaanjäljet sitten reidestä ja käsivarresta ja ulos ei enää ole pääsyä.