paljon on puhetta nyt ollut siitä miten canal paketit ahnehtivat ihmisiltä rahaa. hirveitä hintoja
ja ihan samaa tavaraa saa viasatilta, ellei parempaa jopa. miksi maksaa tuollaisia törkeitä hintoja kun
pääsee halvemmalla ja näkee esim. tv1000 leffat viasatilta?
hölmö maksaa kipeäksi ittensä. laskekaa paljon teille tekee 2 vuoden canal sopimus. verratkaa viasatiin.
tässä näette viasatin urheilutarjonnasta:
* NHL
* Mestarien liiga
* NFL
* KHL
* Euroliiga
* Golf
* Tennis
* SM-liiga
* MotoGP
miettikää urheilufanit mitä järkeä maksaa canalista kun edullisemminkin pääsisitte?
sama asia koskee leffakanavia. onhan viasat sentään suomen suurin leffapakettikin.
en halua olla ryöstöfirman kanssa missään tekemisissä, siksi valitsin viasatin.
canal ja törkyhinnat
10
559
Vastaukset
- Vutjake
Canalilla tulee Englannin liigaa ja elokuvat tulee dolby digitaalina
- Oukkei.......
Canalilla on Valioliiga, Serie A, La Liga, ja monta matsia viikossa .... tässä jo kolme hyvää syytä tilata Canal, niinikään ESPN America lähettää monta NHL-matsia suorana ja tietty selostus alkuperäiskielellä.
Ei mitään syytä vaihtaa Viasatiin ja sen ongelmiin. - ei varmaan...
Oukkei....... kirjoitti:
Canalilla on Valioliiga, Serie A, La Liga, ja monta matsia viikossa .... tässä jo kolme hyvää syytä tilata Canal, niinikään ESPN America lähettää monta NHL-matsia suorana ja tietty selostus alkuperäiskielellä.
Ei mitään syytä vaihtaa Viasatiin ja sen ongelmiin.ja canalillahan ei ollut mitään ongelmia, eihän... ?
- häivy täältä jo!
Miksi vitussa sun viestejä on kymmeniä siellä täällä, ja mainostatkin s**tana samalla haukkuen paremman kilpailijas??
SÄ OOT URPO, IKINÄ EN HANKI MITÄÄN TOLLASESTA PASKAFIRMASTA JONKA MYYJÄT KÄY TÄÄLLÄ HÄIRIKÖIMÄSSÄ JA JOPA UHKAILEMASSA (JOKA ON RIKOS) NIITÄ PALSTAN KIRJOITTAJIA JOTKA TYKKÄÄ ENEMMÄN CANAL DIGITALIN PAKETEISTA!!!!! - LOPETAS JO!
Ensinnäkin Canal ja Canal digital ovat eri firmoja!!!
Canal on maikkarin pääomistajan, eli bonnierin omistama kanavapaketti!
Canal Digital taas on norjalainen firma jonka omistaa Telenor eikä noi kaksi ole mitenkään tekemisissä toistensa kanssa muutoin kun että CD vaan MYY Canal kanavia tilaajille, ei se niitä omista!
Ja sitten, Canal Digitalilla on enemmän kanavia ja ovat LAADUKKAAMPIA kuin Viasatin, Viasat hankkinut itelleen halpatuotantokanavia samaan tapaan kuin Maikkarilla on MTV3 fakta jonka ohjelmisto hankittu halvalla.
Mä en ikinä aio hommata Viasatin pakettia, en ikinä. Enkä varsinkaan tollaselta häirikkömyyjältä joka käy jatkuvasti täällä noin törkeesti haukkumassa kilpailjansa ja mainostaen ilmaiseks täällä omaansa! Mainostus on kielletty palstan säännöissä, jos haluut mainostaa niin ota yhteys Suomi24:n mainosmyyntiin!- viasatin asiakas.
Älä lässytä. Ei täällä ketään viasat häirikköä ole sen enempää kuin canal häirikköäkään. Ihmiset
vaan käyvät täällä kertomassa mielipiteitään siitä kuinka paska canal on tai viasat..jne.
viasatillako muka halpasontaa? hahhah :) sillähän on paras urheiluantikin täl hetkellä ja
parhaat leffakanavat... disney channelit ja kaikki. niin mitä sinä pelle siellä turhaan lässytät? - kysyn..
viasatin asiakas. kirjoitti:
Älä lässytä. Ei täällä ketään viasat häirikköä ole sen enempää kuin canal häirikköäkään. Ihmiset
vaan käyvät täällä kertomassa mielipiteitään siitä kuinka paska canal on tai viasat..jne.
viasatillako muka halpasontaa? hahhah :) sillähän on paras urheiluantikin täl hetkellä ja
parhaat leffakanavat... disney channelit ja kaikki. niin mitä sinä pelle siellä turhaan lässytät?www.viasat.fi
sieltä on hyvä ja katsoo mitä viasat lähettää asiakkailleen.
ja onko sinun mielestäsi mitään järkeä maksaa ylihintoja canal paketeista kun sitä samaa
ja osittain parempaakin saa halvemmalla? - Betala......
kysyn.. kirjoitti:
www.viasat.fi
sieltä on hyvä ja katsoo mitä viasat lähettää asiakkailleen.
ja onko sinun mielestäsi mitään järkeä maksaa ylihintoja canal paketeista kun sitä samaa
ja osittain parempaakin saa halvemmalla?Laadusta, kuten Canalista, pitää aina maksaa ... paskan, kuten Viasatin, saa pyytämättäkin.
- kysyn vaan.
Betala...... kirjoitti:
Laadusta, kuten Canalista, pitää aina maksaa ... paskan, kuten Viasatin, saa pyytämättäkin.
vitun ylihinnoiteltu ja ihan samaa tavaraa saa viasatilta ne muut loput mitä canal ei lähetä.
- HÄIVY TÄÄLTÄ
viasatin asiakas. kirjoitti:
Älä lässytä. Ei täällä ketään viasat häirikköä ole sen enempää kuin canal häirikköäkään. Ihmiset
vaan käyvät täällä kertomassa mielipiteitään siitä kuinka paska canal on tai viasat..jne.
viasatillako muka halpasontaa? hahhah :) sillähän on paras urheiluantikin täl hetkellä ja
parhaat leffakanavat... disney channelit ja kaikki. niin mitä sinä pelle siellä turhaan lässytät?sitä paskaa, kaikki tietää että VIASATIN PAKETIT ON SUURIMMAKS OSAKS PELKKÄÄ PASKAA! Omaa halpatuotantoa, toisinkuin Canal Digitalilla joka ostaa LAATUKANAVIA, siks hintakin on korkeampi. TÄSSÄ tapauksessa halvalla EI saa hyvää.
Ja mikä hyvä urheiluanti?? Missä esim. Eurosport ja Urhotv??
Ja kyllä täällä ihan oikeasti ON eräs sekopää joka haukkuu Canalin, Nelosen ja muut ja mainostaa VIASATIA tv-katsojan taivaaksi...ihan selvästi Viasat-myyjä jolla MENEE HUONOSTI!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231863
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001650Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511225Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491108Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797