Vuosia on itketty sitä, että omat juniorit eivät saa todellista mahdollisuutta Ilveksessä..nyt saavat. Eikö ole hyvä asia ? Eivät tietenkään ole valmiita, mutta joskus pitää aloittaa ja pelata se ensimmäinen kausi ja toinenkin..
On itketty, kun mitään ei tapahdu ja mikään ei muutu..nyt on jo muuttunut. Osakeanti tulee vihdoin ja Manngardin osuus tippuu alle 50 prosentin, sisään tulee uutta rahaa, hommaa tuuletetaan. Uusi tj, uudistettu hallitus ja koko organisaatio.
On valitettu linjattomuudesta, nyt on valittu linja ja tällä kertaa siitä myös luvataan pitää kiinni..se saattaa johtaa siihen, että hommia menee pieleen ja kaikki ei heti onnistu, mutta tärkeintä on silti luottaa ja pysyä valitulla tiellä. Jatkuva poukkoilu ja korjausliikkeiden tekeminen on historiaa.
Vt tj Meskanen vastailee faneille omalla nimellään foorumilla..avoimmuutta siis löytyy ja on ymmärretty fanien tärkeys..lopultakin. Ja fanit reakoivat sijoittamalla myös omia rahojaan tulevassa osakeannissa.
...
Voisiko joskus edes yrittää olla positiivinen ja antaa muutokselle aikaa ja mahdollisuuden ??
Ei mitään hetkessä tapahdu ja se muutos jota tässä haetaan on iso sekä pitkälle kantava.
Tottakai saa olla erimieltä ja epäilevä..ja pitääkin hieman olla..mutta myöntäkää nyt jo epäilijätkin, että ainakin suunta on parempaan. Hukatuista junnuista on osa hukattu pysyvästi, eikä kaikki edes mahtuisi yhteen joukkueeseen, sitäpaitsi " hukkasi " Kärpätkin Granlundin jne..Tärkeintä on nyt se, miten jatkossa toimitaan tulevien lahjakkuuksien kanssa. Aina joku lähtee ja joku tulee..
Käsittääkseni Ilvekseen on palkattu junioripuolelle henkilö huolehtimaan junnupelaajien taustoista..koulutuksesta, armeijasta, jne..että pelaajilla on enemmän aikaa keskittyä itse pelaamiseen. Tämä on yksi valtti, jolla jatkossa voidaan saada Ilvekseen muidenkin lupaavia junnuja, eikä aina toisinpäin..
Ilveksessä on tekemisen meininki, mutta homma on vasta alussa..rahaa on rajallisesti ja se rajoittaa aina tekemistä ja muutoksen vauhtia..niin se vaan on nykyään, tämä on ammattilaisurheilua. Sekin asia on tiedostettu Ilveksessä ja monen suusta on todettu, että lisärahaa on tulevaisuudessa hankittava. Jo siihen, että pystytään pitämään omat runkopelaajat ja lupaukset on saatava lisää rahaa, puhumattakaat uusista hankinnoista ja vahvistuksista. Ei suurenkaan Ilves-sydämen omaava pelaaja täällä pysy, jos ei saa hänelle kuuluvaa rahallista korvausta, eikä sitä voi edes vaatia.
Ei ymmärrä..
2
195
Vastaukset
- 98765432
ei Ipassa ymmärrä muutkaan
Kuka hoitaa Ipassa junnujen asiaa ??Jos joku hoitaakin ,niin mitä on saanut aikaiseksi?
Mitä tekee joku Järvinen ,hänen pitäisi olla valmennuspäällikön tittelillä
Mitkä näytöt on miehelle? Melkein viimeinen oli viime talvena joukkueellaan. Jos tälläinen on hyvä näyttö ,niin mikä on huono näyttö valmentajasta.Heittä todella paljon junnuja pois seurasta ,Pakarisen kanssa ja Saarisen.
On muuten saatanan kova kolmikko , junnu valmennuksessa
Täysin hyvä suojatyöpaikka
Kyllä saat odottaa vuosia ennenkuin mistään tulee mitään,ja voi että silloin menee asiat päin vittua- Ilveksenmiäs
kirjoitan edustusjoukkueen edesottamuksista. Ja edelleen, jos junioritouhu on noin paljon perseestä, niin miten voi olla mahdollista, että edustusjoukkue 2010-11 on täynnä omia lahjakkuuksia ja vielä toinen samanmoinen joukko on lähtenyt seurasta ? Ei tuohon edustusjoukkueeseen paljon enempää äijiä mahtuisikaan, oletko oikeasti sitä mieltä että Ilveksen juniorimylly ei tuota pelaajia tarpeeksi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 796095
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2895420Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984111- 522880
- 262722
- 1192060
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472020Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991747- 721291
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591141