Käteinen kylvää suomen rahat maailmalle.

Vaan eipä välitä omista. Äänestätkö , onko varaa, rahanlevitysporukkaa ?
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu, maailmalle ja muun maan eläteille kotimaassa. Tämän hallituksen jälkeen emme on ykkösenä Newsweek-lehdessä vaan perikadossa.

Erittäin järkevä tuon Ahtisaaren näkemys:
http://www.kaleva.fi/uutiset/jarkipuhetta-maahanmuutosta/838290

Laatua on saatavilla, mutta taakkoja ja elätettäviä vain otetaan. KOKO HALLITUS ON VAIHDETTAVA!

Äänestä

kokkareiden hyysäilyyn

Äänestä

varaa kokomusta tukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koltiaisetko kirjoitti:

Vaan eipä välitä omista. Äänestätkö , onko varaa, rahanlevitysporukkaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu