Mikä mahtaa olla perussuomalaisten kanta raiskaustuomiohin, pitäisikö olla aina ehdottomat tuomiot vai onko oikein että selviää ehdollisella?
Raiskaustuomiot?
Silipää
10116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Liian kuuma kysymys puolueelle tällä hetkellä! Eikö puhuttais mieluummin taas mamuista.
saa öyhöttää ja pakkoruotsista vaikka suu vaahdossa. Mutta raiskaustuomiot? Hyssss! Ei persujen kunniavieraita saa suututtaa!
vaatii kovempia rangaistuksia väkisinmakaamisiin ja raiskauksiin, onko noilla sitten eroa. Mutta todellakin kuuma peruna, kuin skoonea puhuisi, siis mongertaa, mutta selvää ei saa. Kysymys voisi olla paneelikysymyksenä Soinille ainakin, kun kaartiin, punakaartiin kuuluu naisten pahoinpitelijöitä ja raiskaajia. Vai antaako katolinen kirkko anteeksi kuoripoikien tapaukset ja samoin naisten pahoinpitelyt ja raiskaukset.
arvostelevien persujen kannattaa lukea tämä:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200907029863013_uu.shtml
vai mikä,katkera "ex-persu"..häh..häh
naisvihalla ja valjasti raiskurin vaaliveturikseen. On tuo Soini melkoinen poliittinen saatana.
vaan surkea narsisti/psykopaatti - ja yhteiskunnan elätti.
peitellään. Miksi?
http://olavimaenpaa.vuodatus.net/
olla narsisti/psykopaatti?
Ei nyt kannata sentään hermostua, vaikka vaalivoitto taisi mennäkin sivu suun perussuomalaisia arvoja edustavan kampanjavetäjän ansiosta.