Alakaa vituttamaan tämä ihimedietin kehuminen. Diettihän perustuu suurelta osalta rahat pois motivointiin. Kahteen kertaan on lehdessä hienosti kehuttu miten läski lähtee. Totuushan on tässä että rahaa joutuu laittamaan paljon ja se jos joku motivoi. Ja se ettei ole mitään sivuoireita, ei pidä paikkaansa. Hiustenlähtöä, nivelkipuja, kynnen rakennevaurioita yms on raportoitu. Mutta miksi lehdessä vain lobataan etä kyllä on hyvä dietti. Ottakaahan kantaa, ja erityisesti ne jotka on taalansa laittaneet ko. ihme diettiin.
Teerijärven pussidieetti
3
1169
Vastaukset
- ei ihme dieteille
Olen täysin samaa mieltä. Ei laiduttamiseen rahaa tarvita, se on vain tahdosta kiinni ja siitä, että syö terveellisesti ja vähemmän kuin kuluttaa. Lisäksi monipuolista liikuntaa. Ei tule epämääräisiä oireita eikä jää tärkeitä vitamiinejä ym. saamatta.
- Miksi pussiruokaa?
"Tehokas laihdutuslääke on vihdoinkin löytynyt!
torstai, elokuu 26, 2010
***
Tehokas laihdutuslääke näyttää vihdoin löytyneen. Sitä saa ilman reseptiä, sivuvaikutuksia ei ole, ja hinta on todella halpa. "
http://sundqvist.blogspot.com/2010/08/tehokas-laihdutuslaake-on-vihdoinkin.html - onnellinen7
Mä olen kyllä kyseisellä ihmedieetillä laihtunut yli 20kg enkä mitään tekisi toisin. Rahaa menee ruokaankin, eikä teveydelle kannata alkaa laskeen hintaa. Silloin vielä sinkkutaloudessa elelin niin ei sitä rahaa enempää mennyt. Hiuksia tais lähteä joo, mut niitä kausia on muutenkin ja ne kasvoi takas kyllä. Mä sanoin silloin jo, että vaarallisempaa se ylipaino mulle oli. Mä ymmärrän täysin kaikki kritiikit, mutta niin kauan kun itse ei ole kärsinyt ylipainosta, ei tiedä mistä puhuu. Se on niin pään sisällä, siis itsehän mäkin itseni siihen kuntoon söin. Ja en usko, että olisin muuten sisuuntunut laihduttamaan, siitä sai hyvän alkusysäyksen. Jotkut siihen pystyy, ja mä nostan heille hattua. Se vaatii järjetöntä luonteenlujuutta. Joskus oin miettinyt sitä vähän verrannollisena alkoholismiin, ruokaan jää riippuvaiseks. Ja kuinka moni alkoholisti on vaan itse tosta noin vaan päässyt siitä eroon? Jotkut on, mutta pieni on se määrä. Mun hetkellinen hiustenlähtö oli todella pieni ongelma siihen verrattuna, et jaksoin taas juosta. Mutta, tämä vain mun mielipide.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3862930SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1021686- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12982Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön265981- 40854