eivät osaa puhua,lukea eikä kirjoittaa. Eipä suurin osa somaleistakaan opi näitä taitoja.
Miksi mustalaiset
16
2585
Vastaukset
- juntteja,juntteja...
valopäät jättäisitte ajattelun sikseen ja sen sijaan opettelisitte vaikkapa ajamaan liikenneympyrässä niin kuin pitääkin.Siinä teillä riittää pähkäilemistä ihan riittävästi!
- yks perkele
Ennen manne parkkeerasi sen vanhan ison tojotarumiluksensa K-marketin invapaikalle ilman inva-lupaa.Nauratti tänään kun tämä samainen veijari on saanut varmaan niin monta sakkoa.että nyt se parkkeeraa sen koslansa invapaikkojen viereen jossa ei ole edes pysäköinti sallittua.
Tämä vanhahko manne pitää sellaista koppalakkia päässä,moni varmaan tunnistaa pariskunnan.
Onko se niin saatanan vaikeeta pysäköidä kuten me valkolaiset?
Siis auto pitää jättää aivan K-marketin sisäänkäynnin eteen! - ParempiSalo
yks perkele kirjoitti:
Ennen manne parkkeerasi sen vanhan ison tojotarumiluksensa K-marketin invapaikalle ilman inva-lupaa.Nauratti tänään kun tämä samainen veijari on saanut varmaan niin monta sakkoa.että nyt se parkkeeraa sen koslansa invapaikkojen viereen jossa ei ole edes pysäköinti sallittua.
Tämä vanhahko manne pitää sellaista koppalakkia päässä,moni varmaan tunnistaa pariskunnan.
Onko se niin saatanan vaikeeta pysäköidä kuten me valkolaiset?
Siis auto pitää jättää aivan K-marketin sisäänkäynnin eteen!velvoittaa. Vapautus työnteosta edellyttää toisenlaista käytöstä.
Ajattele asiaa kulttuurien yhteiselon rikkautena. Lisää kunniakansalaisia on tulossa, kunhan Salo saa kotoutuksen kunnolla käyntiin. - Up
ParempiSalo kirjoitti:
velvoittaa. Vapautus työnteosta edellyttää toisenlaista käytöstä.
Ajattele asiaa kulttuurien yhteiselon rikkautena. Lisää kunniakansalaisia on tulossa, kunhan Salo saa kotoutuksen kunnolla käyntiin.Uppia
- miksi?????
Up kirjoitti:
Uppia
miksi???
- salost
miksi????? kirjoitti:
miksi???
Eihän salossa muut romanit kuin eräs tietty suku ole meistä poikkeavia. Erittäinkin fiksuja kansalaisia
- dpdf
svarts
- hyihyi
Kyllä niitä kunnollisia romaanejakin on,itse en ainakaan voi yleistää,että kaikki olisivat varkaita tai ylipäänsä pohjasakkaa...Ainoat pahat tässä kaupungissa ovat tosiaan nuo jotka tuossa yllä olevassa viestissä lukee,ei siis mitään hyvää sanottavaa heistä...
- kaaleeeet
joo tää suku mainetta niittää kusetuksilla,varastetaan ja huijataan eikä kukaan niille kuria saa,yhteiskunta vaan maksaa niiden huijaukset ja kusetukset.
veljekset aina jotain kusettaa ja nykyään joku valkolainen niil kans mukana.- Anonyymi
ihan normi yrittäjiä!
- eoep
veljekset liikkuu ja tekee BISNESTÄ romu miehen kanssa
- Lettukikkeli
Ja voi olla, että ei ihan puhtaita busineksia saa tehtyä, vaikka romumieskin mukana. Veikkaisin, että ei paljoa luottoa eikä tietoa löydy, saati sitten luottotietoja. Vastenmielistä porukkaa. Ihme on, ettei kukaan niitä oo kylmänny tai ajanu helvettiin Salosta. Joku onneton niille tainnu talon vuokrata, voi sitä raukkaa.
- taon x3
Kyllä yksi romani aina kymmentä salolaisjunttia vastaa.
- Lettukikkeli
taon x3 kirjoitti:
Kyllä yksi romani aina kymmentä salolaisjunttia vastaa.
Osittain totta tuokin. Lisäksi kun leukut ja mutkat aina taskussa, niin sekin vähän helpottaa maaotteluita. Tosin salolaisjuntit prepanneet viimeaikoina mutkat taskussa säntäilyjen kanssa.
- Puusta laskeutunut
Miksi threadin aloittaja ei osaa kirjoittaa suomen kielen kieliopin mukaisesti? Miksi suuri määrä suomalaisia juntteja kirjoittaa puhekieltä. Mihin kuuluu välilyönti? Pilkkukin monelle juntille tuntematon.
- J. Uurikas
Toisen lauseesi loppuun kuuluu kysymysmerkki, ei piste.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 224074
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu323468Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543304Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu123278Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222889Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod232645Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122331MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142155Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281747