Mikkelin Kuuluisin

Kuka mahtaa olla kuuluisin Mikkeliläinen: Olisko Ibrahim Shkupoli (Kosovon härkä,Sellon ammuskelija,
,moninkertainen murhaaja) Vai olisiko Raakel Liekki (tyttö joka tykkää mistä?) . Mikä mahtaa olla
Raakelin alkuperäinen siviili- tai tyttönimi?
252431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Tekis mieli tuupata Raakelia. Tiedän miten naiselle annetaan organismi, mutta en kerro!

Äänestä

Kyllä Shkupollit jää perää pitämään...

1. Olli Rehn - 511,000 osumaa
2. Kola-Olli - 273,000
3. Rakel Liekki - 165,000
4. Arja Saijonmaa - 99,100
5. Erkki Liikanen - 88,700
6. Miljonääri-Jussi - 73,100
7. Mikko Kolehmainen - 20,300
8. Ibrahim Shkupolli - 17,500

Äänestä
  • Ja Oksan Pertti

    Äänestä

  • Kuuluisuus ja google-osumat ovat ihan eri asia. Kaikki ihmiset ei todellakaan käytä tietokoneita, mutta kaikki kuulevat tai lukevat muita median välineitä, tai lukevat kirjoituksia esim ihan kaupungilla käydessä, myös passiivisesti ihan tiedostamatta.. Tai kuulevat muiden ihmisten puhetta.

    Äänestä

  • Ruakkel kirjoitti:

    Kuuluisuus ja google-osumat ovat ihan eri asia. Kaikki ihmiset ei todellakaan käytä tietokoneita, mutta kaikki kuulevat tai lukevat muita median välineitä, tai lukevat kirjoituksia esim ihan kaupungilla käydessä, myös passiivisesti ihan tiedostamatta.. Tai kuulevat muiden ihmisten puhetta.

    "Kuuluisuus ja google-osumat ovat ihan eri asia"

    Juu, esimerkiksi Mikko Kolehmainen saa tuplasti enemmän osumia, koska Barcelonan '92 olympiatulokset ovat kirjattuna niin monessa paikassa. Samoin useat Miljonääri-Jussin osumat koskevat itse ohjelmaa, eivätkä sen voittajaa, Ville Loposta.

    Äänestä

  • györgyi-erdylei kirjoitti:

    Ja Oksan Pertti

    .

    Äänestä

koponen

Äänestä
  • Asiaa! Puhut vähän mutta kultaisia sanoja! Voiko joku muu vahvistaa asian.. Ja kuuluisin taitaa olla tämä Ibrahim S.

    Äänestä

  • on ihan Loponen... Miehen entinen naapuri..

    Äänestä

Sudanin leijona Lual Madut oo aika kuulusa kaa?

Äänestä
  • :D Joo onhan se varmaan...nyt kuulin ensimmäisen kerran. Mihis keskustan deekut on muuten menneet kun ei näy missään...sieltä ne kuuluisimmat taitaa löytyä..

    Äänestä


  • . kirjoitti:

    :D Joo onhan se varmaan...nyt kuulin ensimmäisen kerran. Mihis keskustan deekut on muuten menneet kun ei näy missään...sieltä ne kuuluisimmat taitaa löytyä..

    Tuskinpa vaan , jos valtakunnallisesti ajatellaan. Deekuja ei ole näkynyt lehtien sivuilla sekä nimettömiä olioita, vai olenko väärässä?

    Äänestä

  • Ruotsissakin jossain vaiheessa vaikuttanut kosmopoliitti Nikita Fouganthine ?

    Äänestä

Entä mikä oli Raakel liekin alkuperäinen etunimi, jos sukunimi on Koponen ??

Äänestä
  • Tiina Koponen

    Äänestä

onhan teillä ollu yks kuuluuisuus,on vielläki,MIES joka päättää niin teijän paikkallisten ko miun täälä naapurikunnan rahoista.sen pojan säänöllä tässä menää .on se sen verran hiljanen mies .äänestkää ketä vaan MIKKELIN POIKA MÄÄRÄÄ KAAPIN PAIKAN -miks ette ottanu poikaa mukaan se poika hallitsee koko meitä kaikee suomalasii viekää pojalle terveisii sit ko teitä muistaa,entinen ekin koulukaveri

Äänestä
  • Raakelin isi, Hannu Koponen muuten vetää Carlsonia Mikkelissä. Mitäköhän Hannu tuumailee tyttärensä uravalinnasta..:)

    Äänestä

Nosto

Äänestä
  • Univormupukumiehen näin taas pitkästä aikaa. Onkohan kuitenkin pyörinyt kaupungilla viimevuodetkin?

    Äänestä

No tietenkin hänen korkeutensa SATU.

Äänestä
  • Mennen rakas se vaan jaksaa.

    Äänestä

Olli Rehn, autofirman omistajan poika jolla ei liene edes ajokorttia. Ei ainakaan ole Stadissa ajanut koskaan autolla itse....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pohojolainen kirjoitti:

Kuka mahtaa olla kuuluisin Mikkeliläinen: Olisko Ibrahim Shkupoli (Kosovon härkä,Sellon ammuskelija,
,moninkertainen murhaaja) Vai olisiko Raakel Liekki (tyttö joka tykkää mistä?) . Mikä mahtaa olla
Raakelin alkuperäinen siviili- tai tyttönimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu