Vaalit ratkaisee eikä haukkujat

Keskusta on taas vaaleissa suosikki. Keskustaa ei haukkumiset haittaa. Ketä haukutaan sitä rakastetaan. Näin on
1116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla muija haukkui aikansa ja sitten se piti yksityiset vaalit ja valitsi itselleen uuden ukon. Sitä uutta ukkoa se ole haukkunut yhtään, päinvastoin. Siis, lopputulos: jos haukutaan, olisi syytä tehdä jotain asian eteen. Myös politiikassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskusta voittaa kirjoitti:

Keskusta on taas vaaleissa suosikki. Keskustaa ei haukkumiset haittaa. Ketä haukutaan sitä rakastetaan. Näin on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu