Ring

Mikä siinä Ringissä oli muka niin pelottavaa? Minä muuten petyin ihan aidosti, niinkuin sitä kehuttiin.
3461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

riippuu katoitko jenkkiversion vai aidon honkkarin.. honkkarit oli parempii vaikkakin jenkki sai myös hyvät arvostelut. itse kannatan aina honkkareita! niissä on ainakin hyytävä meno!

Äänestä
  • ... aina ennen leffan alkua, että tämä on huono elokuva tai edes neutraalisti, jotta odotukset eivät ole liian korkealla - niin minä ainakin teen ja hyvin on onnistunut! Ja esim. joku The Ring leffaa katsellessa ei kannata koko ajan odottaa "nyt kohta tapahtuu, pelottaakohan mua kohta" vaan keskity leffaan rauhallisesti ja juonen mukana. Kuulostaako järkevältä?

    Jos ajattelet neutraalisti elokuvia katselessasi, voit havaita monta hyvää tai pitämääsi leffaa, tuli ne sitten TV:stä, vuokralta tai teatterista. Silloin kun on ostanut/maksanut elokuvasta, tottakai silloin odotukset on tietenkin korkealla.. Mutta TV:tä katsellessa on hyvä ajatella aina neutraalisti :)

    Äänestä

Jenkkiversio alkukohtauksen jälkeen oli HOHHOIJJAA.
Ekat 5min katsottavaa, sitten pelkkää peetä loppuun saakka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yly kirjoitti:

Mikä siinä Ringissä oli muka niin pelottavaa? Minä muuten petyin ihan aidosti, niinkuin sitä kehuttiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu