Yksin ryyppäämistä

Ketkä harrastaa yksin ryypiskelyä? Minä ainakin...
9493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eilen viimeksi yksin ryyppäsin, mutta alkoholi ei ole ongelma, kun niin harvoin ryyppään

Äänestä
  • Joo, en minäkään kovin usein. Silloin tällöin... esimerkiksi tällä hetkellä. Vielä tosin kirjoittaminen onnistuu :D

    Äänestä

Pitää vissiin lähteä ostamaan lisää juomaa. Kai se abc on auki

Äänestä

eipä minulla ole ollut pitkään aikaan juuri muuta vaihtoehtoa.

Äänestä
  • Aina on vaihtoehtoja. Mutta minä en tosin ole paras mahdollinen esimerkki siitä. :)
    En ole kovin kauan harrastanut tätä ku vasta täytin 18. Tällä hetkellä kyllä on ihan hauskaa mutta toivottavasti tulevaisuudessa sais muös seuraa.

    Äänestä

  • delirium_girl kirjoitti:

    Aina on vaihtoehtoja. Mutta minä en tosin ole paras mahdollinen esimerkki siitä. :)
    En ole kovin kauan harrastanut tätä ku vasta täytin 18. Tällä hetkellä kyllä on ihan hauskaa mutta toivottavasti tulevaisuudessa sais muös seuraa.

    Mä juon myös yksin, alotin vast 18 vuotiaana juomisen ja oon ollu joku 15 kertaa juomas, muutamia kertoja yksin nyt oon 19 ja sama homma jatkuu eli yksin aina juomassa. En juo kovin usein tyylii kerran kuussa tai harvemmin ku ei se yksin juominen oikee innosta ja se ei oo oikee turvallista, emmä sitä juomista tosin seuraa mitenkää mut yleensä ajan kuluks tai jos on muuten vaa paskamainen olo nii sillon lähen ryyppäämää.

    En keksiny muuta mut kokeillaa nyt tällee, elikkäs: oon 19 mies pk-seudult ja etin juoma seuraa vaikka muutamalle tai sit vaa vetää kunnon kännit, ite oisin kiinnostunu saman ikäsist jotka haluis lähtee ryyppäämää, tiiän ett tää on aika tyhmää ja epätoivosta mut haluisin tutustuu muihin saman tyylisiin ja saada uusia tuttavia tai sit vaa ihan ryyppy tuttavia.

    Äänestä

alkoi vapaat, joten yksin tässä "kalsarikännejä" vedetään, kuinkas yksinäinen muutenkaan :D Baariinkaan näin sunnuntaina on turha lähteä, vaikka yksinpä siel sais istua muinakin iltoina...

Äänestä
  • Pari kertaa viikossa lärvit, muuten kaatuu seinät päälle!

    Äänestä

Mitä järkeä sanon siksi et oon ite nähnyt mitä viina aiheuttaa . Kannattais lopettaa . Sori sanoin vaa mielipiteeni . (:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


deliriun_girl kirjoitti:

Ketkä harrastaa yksin ryypiskelyä? Minä ainakin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu