Ajella chapseissa, kun jalassa on rantasandaalit? Näin Kaivopuistossa komean chopperin jonka kuski ajoi kolme päällä??? rantasandaaleissa ja pelkissä chapseissa. Oli kai sillä kalsaritkin??? En tohtinut katsoa tarkemmin. Saako moottoripyörälläkuljettaa kahta? Niin tarkoitan jos on pitkä satula kuten minulla?
Onko uskottavaa
Päristäjeli
2538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moottoripyörät, niin kuin muutkin ajoneuvot on rekisteröity aina tietylle henkilömäärälle. Näet tämän rekisteriotteesta. Yleisin lukumäärä on 1 tai 2 henkilöä. Mikäli jostain kumman syystä kaveri on saanut rekisteröityä pyöräänsä henkilöluvuksi 3 on homma laillista. Ajoasusta ei kukaan voi valittaa ellei ole siveetöntä toimintaa. Suomessa on tietääkseni vain kypäräpakko.
Jos ilman moottoripyörää huonosti pukeutuvia ihmisiä morkataan, nii miksei moottoripyörällisiäkin. Yks kaljabaarin kasvatti tuli Night Rodilla vastaan väkivaltaverryttelyasussa. Ihankaikillenäitäeisaismyydä.