SP1

uskallanko asentaa sp1 kun viimeksi kun asensin päivitykset koneeseen niin kone jummasi ja piti koko c asema asentaa uusiksin.... kertokaa.... mitä se service packi auttaa näyttääkö se mun 160gigaselta kiintolevyltä loput gigat kun nyt näkyy vain 127 vaikka pitäs 149...?    
1225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei se ainakaan tohon kovon kadonneisiin gigoihin auta, siihen auttaa ennemmin emosi biossin päivitys. Luultavasti siinä sp:ssä on erilaisia turvapäivityksiä, uusia jekkuja piraattiwindowsien käyttäjille kenties :) ym. päivitystä Xp:stä löytyneiden bugien korjaamiseksi. Ei se Sp1 kyllä mulla ainakaan ole aiheuttanut käyttiksen uudelleenasennusta, vaikka sen olen asentanut itselle ja tutuille toistakymmentä kertaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late kirjoitti:

uskallanko asentaa sp1 kun viimeksi kun asensin päivitykset koneeseen niin kone jummasi ja piti koko c asema asentaa uusiksin.... kertokaa.... mitä se service packi auttaa näyttääkö se mun 160gigaselta kiintolevyltä loput gigat kun nyt näkyy vain 127 vaikka pitäs 149...?    

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu