Merkilliseltä tuntuu että ehkä perinteisin rauhanliikkeen ominut puolue vasemmistoliitto vastustaa jyrkästi esim.Kreikan talouden avustamisessa. Kreikka ja Turkki ovat olleet sodan partaalla jo vuosikymmeniä. Nyt kun EU haluaa molemmat valtiot yhteiseen eurooppaan ja näin EU lopettanee molempien vihanpidon niin eikös vaan meidän vasurit vastusta moista rauhanasiaa vaikka juuri ottamalla molemmat valtiot Euroopan unioniin loppuu myös sota. Kummallisia on vasureiden rauhanajatukset. He vastustavat sitä että rahalla voisi ostaa rauha. Ei kun sotikaat vaan on vasureiden viesti. Kreikalle ja Turkilla.
rauha
liike,.,.
2244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
noin 10% tuntumassa olevaa työttömyyttä, sekä pientä eripuraa, niin saa muutamalle edustajalle hyväpalkkaiset työt. Ei tarvitse kuin syyttää porvareita kaikesta pahasta, ja kansa uskoo.
Rahalla ei ole voinut ikinä ostaa rauhaa.Katseleppa historiaan ja opiskele hieman.
Mikä takaa sen ettei toisessa maassa synny nationalista liikettä joka vaatii jotain toiselta??
Mikään ihmisten luoma liitto ei ole selvitynyt ilman kahinoita ja nahinoita.Tuskin eu:kaan.
Jokaiseen rauhaan on haudattu uuden sodan siemen.Lue enemmän niin luulet vähemmän.
Kreikan talous on osaksi kuralla voimakkaan aseistamisen takia.Miksi meidän pitäisi maksaa kaikki pommit ja ohjukset?Mutta toivottavasti kreikka ja turkki saavat uskonnon ja historiansa sotkemat asiansa selville.
Ilman rahaa vain hyvällä tahdolla ja yhteistyöllä.