H-D:ia hankkimassa?

BMWHornet

Omistan uuden saksalaisen ja emäntä Hondapyörän mutta nyt on tullut pakkomielle. H-D? Mitä mieltä, kun on tottunut germaanilaatuun ja Hondan huolettomuuteen. Tämä siis nyt ihan aikuisen oikeasti kysyttynä. Jos etsimme ajopyöriä, mikä olisi järkevät valinnat?

6

664

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liikkeessä

      koeajolla. Eniten riippuu mm. kuskin fyysisistä mitoista mutta periaatteessa käypäsiä ovat ihan kaikki softail, dyna, sportti ja vrod -mallit.

    • hd miehen mieleen

      Pehmeänahkainen veltto kuluttaja saa paljon ilousia setiä pitämään kädestä kun hankkii hd pyörän.
      Vingu kuin sika, aaaaahhhh.

      • BMWHornet

        Eikö noita perkeleen runkkareita saa kukaan mode hiljennettyä!!!!


      • osta ja kuluta

        Ne kuluttajat alitajunnassaan etsii tylsään elämäänsä vaaroja. Ostamalla hd ne kuvittelee että pääsee alistumaan sado-maso hd jormalle. Ja hd-jorma kyllä vetää paksua kuluttajaa hanuriin raakasti. Toive totutuuu. Hanki hd !


    • naenen + HD

      Naisimmeisenä eka pyöräksi hankein japsin, pikkucustomin, olihan sillä hyvä opetella...
      Aina haaveena ollut HD, nyt eka kesä ajettu 1200 sportilla. Enkä kadu kilometriäkään!!!
      Ajoasento paljon parempi, kädet ei puudu kun saa päästellä koko hartian leveydellä, vaihdettu leveä keula. Ja ennen puutui jalat polvien kohdalta, nyt ei huolen häivää kun jalat suorana kohti menosuuntaa.
      Ja tärinät minimaaliset, kuuluu asiaan, ja jytinä tietty.
      En ikuna vaiha enää mopon merkkiä, täs on sitä jotain...sielukkuutta, mitä lie. Mut meikä on myyty!!!

    • dynawg

      HD ei kohta enää maineensa veroinen, koska luotettavuus parantunut kovasti. Mieluummin 2000-luvulta ja mitä vähemmän rakenneltu ja smurffattu (etenkin kone) niin lähtökohta parempi. ittellä dyna, uudehko tosin. tankkaan ja ajan. Entisajan luonne hämärtyy kun vaimennintyynyt pitää tärinänkin aisoissa mutta ompahan mutterien kerääminen ja kiristely jäänyt vastaavasti pois. Vielä nuo putket kun vaihtaa niin merkille ominainen äänentoisto saadaan kuntoon. Eu-normit suoristaa kurkut ja mutkistaa putket.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      88
      4525
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3314
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3065
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      41
      2936
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2777
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2767
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2569
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2115
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1841
    Aihe