Kapi diagnosoi

Näyttää Kapi suoritaneen jo "päälääkarinkin" tutkinnon, Valion talkkarikurssin lisäksi. Niin ansiokkaasti hän muiden päiden tilaa arvioi.
Pohjaton ahneus, joka johtuu lapsuuden puutteesta, hänet Valiollekin ajoi. Nyt ei ole kuin vanhuus ja yksinäisyys, jotka täälläkin onttona olona näkyvät.
275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulle jäi sentään tuulipuku,kun eläinlääkäri suonikohjut poisti.Muuten olen yksin minäkin.

Äänestä

Vaippa-aliupseeri, joka kuvittelee itsestään suuria.
Kansa -ja rottakoulu eivät anna kompetenssia ottaa keskusteluun järkevästi.
Kaikki voimavarat vanhuksella menevät itsensä kuivana pitämiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emäntä 56 kirjoitti:

Näyttää Kapi suoritaneen jo "päälääkarinkin" tutkinnon, Valion talkkarikurssin lisäksi. Niin ansiokkaasti hän muiden päiden tilaa arvioi.
Pohjaton ahneus, joka johtuu lapsuuden puutteesta, hänet Valiollekin ajoi. Nyt ei ole kuin vanhuus ja yksinäisyys, jotka täälläkin onttona olona näkyvät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu