Turner ja Barona

Ovatko yritykset Turner (teolisuusovet tms, jossain Kalajoella) ja Barona (henkilöstövuokraus) lestadiolaisten omistamia?

http://www.turner.fi/
http://www.barona.fi/
4367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin Baronassa on tunnetusti hirmu monta vl ihmistä töissä. Ja yleeensä ne palkkaa mielellään "omiaan".

Äänestä

Turer on kasvanut isoksi liekkö jo pörssissä

Äänestä

Mitä se tälle palstalle kuuluu, omistako joku vl:n noi firmat.
Onks jotain hampaankolos ?
Tää palstahan on tunnetusti hyvä kanava tuoda esiin antipatioitaan heitä kohtaan.
Täällä saa jopa hyvin negatiivisille kommenteille kannatustakin runsaasti-- poikkeuksetta-, riippumatta siitä, miten valheellisesti asioita väittääkin

Äänestä
  • olen samaa mieltä. Ei kuulu pätkääkään tämän palstan aihepiiriin pohtia, mitä yrityksiä vl:t omistavat ja mitä eivät.

    Tämä on henkilöön käyvää nuuskimista, joka on kylläkin normaalisti tyypillistä veeällille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taustavoimat kirjoitti:

Ovatko yritykset Turner (teolisuusovet tms, jossain Kalajoella) ja Barona (henkilöstövuokraus) lestadiolaisten omistamia?

http://www.turner.fi/
http://www.barona.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu