Perjantaina paukahtaa

Vekku Palo

Perjantaina jyrähtää ilmoille pari kovaa sopimusuutista sellaisten pelaajien kanssa joista ei ole edes huhuttu ennen Porissa ja samalla julkaistaan myös Patrick Kaaletan sopimus Ässiin. Kaleta on paikalla Isomäen hornankattilassa kun Ässät jyrää harjoituspelissä osotojoukkuepaskajoukkue Lukon 100-0 ainaskin mutta ei vielä pelöaa mutta käy pudottamassa avauskiekon Isomäen hornankattilan jäähän. Tulkaa kaikki kattomaan uutta KAHDEKSANKULMAISTA mediakuutiota sekä kuulemaan Kaletan sopimuksesta sekä kuulemaan kahden vielä toistaiseksi salassa pidettävän pelaajan nimet ja tulkaa katsomaan kun Ässät jyrää harjoitusottelussa ostojoukkoe Paskajoukkoe Lukon ainakin 100-0.

ÄSSÄT JYRRÄÄ ÄSSÄT JYRÄÄ HEI HEI HEI

7

449

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tgrg

      Hanki elämä itselles. Lopeta se pippelin kanssa leikkiminen ja mene ulos oikeaan maailmaan.

      • Vekku Palo

        Oo hiljaa hullu traumalainen apina.

        Tänään jyrähtää ilmoille oikein kunnon pommi Isomäen fanaattisen yleisön edessä. Perttu Lindgren on homo.

        Se ei ole se uutinen vaan ihan kautta maailman tiedetty asia vaan se uutine mikä jyrähtää on se erttä Ässät on tehnyt kaksi uutta pelaaja sopimusta jotka julkistetaan tänään. Tiedän pelaajien nimetkin ja sopimusten keston mutta olen luvannut etten paljsta tietojani tällä palstalla koska ette aiemminkaan ole niihin uskoneet. Sen voin sanoa että Patrick Kaleta pudotta tänään avauskiekon Isomäen jäähän mutta hän ei vielä tänään pela mutta tänään myös Kaletan sopimus julkistetaan mutta sen lisäksi julkistetaan myös kaksi muuta sopimusta joista ei ole ennen tiedettykään mutta joita en paljasta kun olen luvannut etten tietojani levittele tällä palstalla.

        Tulkaa kaikki tänään huutamaan Isomäkeen ostopaskajoukkue ostojoukkue Lukko jäähän rakoon. Halli täyteen.


    • Vekku Palo

      No mitäs sanotte kaksi uutta sopimusta tuli niinkun lupasin mutta ette tälläkään kertaa uskoneet minua.

      Tuo juttu Patrick Kaletasta oli ihan omasta päästäni kekistty paskajuttu koska ette ennenkään ole uyskoneet tietoihini. Kaaletalla on jo monta kuukautta ollut sopimus Buggalo Sabresin kanssa joten ei hän tietenkään SM-liigaan voi tullakaan lapsikin sen tajuaa.

      Aki Uusikartanon paluu vuoti julki ennen aikojaan ja sen takia Ässät julkisti sen ennen aikojaan eikä vasta pelissä ostojokkoe paskajoukkoe lukkoa vastaan ja Patrick Yetmanin sopimusta hiottiinvielä perjantaina pelissä ostojoukkue paskajoukkuetta vastaan niin keskeneräistä paperia ei voitu julkistaa koska hiottiin sopimusta vielä.

      Veikkauksia ensi kauden Ässien pistepörrssistä: Aki Uusikartano 10 45=55 pistettä ja 98 jäähyminuuttia, Patrick Yetman 35 25=60 ja 167 jäähyminuuttia.

      äSSÄT tulee olemaan ensi kaudella tosi kova sana SM-liigassa.

      • ss

        Buggalo. Lukihäiriöinen mustalaishitsari.


      • Vekku Palo
        ss kirjoitti:

        Buggalo. Lukihäiriöinen mustalaishitsari.

        Buffalo Sabres takoitin vitun älykääpiö.

        Ei ole meinaan kaukana tällä hetkellä se että ensi kaudeksi patapaitaan pukeuttu Aki Uusikartanon ja Patrick Yetman lisäksi vielä sellaisetkin pelaajat kuin Jaosn Williams, Ladislav Nagy ja Eric Perrin. Mahtaa traumalaisia paskanhajuisia pelottaa sen jälkeen. Hahahahaaaaa.


      • spok kova vekku
        Vekku Palo kirjoitti:

        Buffalo Sabres takoitin vitun älykääpiö.

        Ei ole meinaan kaukana tällä hetkellä se että ensi kaudeksi patapaitaan pukeuttu Aki Uusikartanon ja Patrick Yetman lisäksi vielä sellaisetkin pelaajat kuin Jaosn Williams, Ladislav Nagy ja Eric Perrin. Mahtaa traumalaisia paskanhajuisia pelottaa sen jälkeen. Hahahahaaaaa.

        Mitä pelättävää on seurassa mikä jokavuosi on viimeinen tai toka vika. Miksi kukaan yleensäkään pelkäisi seuraa jonka vain maaliraudat pelasti Spotin vyöryn edessä mestikseltä. Ei pelätä ei ole oikea sana, nauraa sitä seuraa on sana jota etsit:)


      • vekku pakku pokku
        spok kova vekku kirjoitti:

        Mitä pelättävää on seurassa mikä jokavuosi on viimeinen tai toka vika. Miksi kukaan yleensäkään pelkäisi seuraa jonka vain maaliraudat pelasti Spotin vyöryn edessä mestikseltä. Ei pelätä ei ole oikea sana, nauraa sitä seuraa on sana jota etsit:)

        Hengitä työtönhitsari sitä suojakaasua ja ota henki iteltäs, sun kuningas lähti jo turkkusse ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1629
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe