Suureen ääneen puhutaan kyllä, että 3G-verkko korvaa langattoman 450-verkon, mutten minä ole Soneran kuuluvuuskartalta nähnyt että Pohjois-Savossa olisi tapahtunut viimeisen 1½ vuoden aikana mitään. Yhtä suppea alue edelleenkin.
Onko 3 G-verkon rakentaminen liian kallista vai mistä kenkä puristaa?
Eikö 3G-verkkoa kehitetä
1
306
Vastaukset
- ex mokkula
Annoin oman mokkulani joka oli soneran liittymä vanhemmille kun ostivat tietokoneen netti käyttöön kun ei tätä paskaa voina vuoteen viel irtisanoa. no alkuun olikin selvää että toimii gprs npeudella ja sanottiin että tukeasemalle tulee vappuun mennessä 3g laitteet. no juhannuksena soittelin että mikä on kun ei ole 3G verkkoo ja sain vastaukseksi että joo laitteeet kyllä on tukiasemalla mut niitä ei viel ole kytketty päälle ja sanottiin että pari viikkoa menee että toimisi varmasti. no oottelin viel sen 3 viikkoa ja sitten meni hermot enkä jaksana soitella soneralle mokoman takia koska elisa teki 3g verkon kyseiselle alueelle maaseudulle missä vanhempani asuavat. ja voin sanoa että saunalahden 3g yhteys pelaa eikä meinaa. tosin mokkulasta kiinni. jos on tää ilmas mokkula mikä tulee liittymän mukana niin heikkkoo on pelaaminen mut ostin gigantista uuden hyvän mokkulan omaksi jossan 2 sisästä antennia niin yhteys on kas kummaa 50 - 100% aina.
Ja mitä tulee soneraan. Ei muuten ole edelleenkään minkään laista 3G verkkoa lähi maillakaan kyseistä aluetta. Että en pahemmin enään kyl luota noihin soneran lupauksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1516837MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635993Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884579NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074539Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694334Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941690- 4021606
- 821399
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441190