mies, joka on vapaudenkaipuunen ja vähän mukavuudenhaluinen.
En ole ollut koskaan parisuhteessa enkä tiedä tulenko koskaan olemaankaan.
Olen suht herkkä ja lempeä tyyppi myös.
En kuitenkaan itke koko aikaa kuten jotkut toiset ihmiset saattaa itkeä hyvinkin paljon.
Mut tunteet nousee pintaan mulla kuitenkin jos katson jotain TV:stä esimerkiksi.
Olen koulukiusattu, tiedän naapurini joka on Härkä ja hänkin joutunut kiusatuksi.
Ainakin itse olin ujo ja hiljainen koulussa sekä arka ja nykyäänkin oon ujo ja hiljainen enimmäkseen.
Mutta karismaa musta löytyy aika hyvin, ja kun rohkaisen mieleni niin puhettakin tulee.
Tutuille puhun ihan mukavasti mut vieraille ihmisille en aukaise suutani kovin helposti ellen pääse paremmin heihin tutustumaan.
Olen omasta mielestäni antelias ja ystävällinen sekä kohtelias.
Seksuaalisuudestani; en ole ehkä kaikkein seksuaalisin, koska mun ei tarvitse harjoittaa irtosuhteita/yhden illan juttuja.
Tottakai jokainen silti tyydyttää itsensä aika ajoin.
Tykkään naisellisuudesta mutta myös mukavasta luonteesta.
Kyllä se luonne on hyvin tärkeä(marttyyrin,kiusaajan tai narsistin kanssa en ryhtyisi suhteeseen) mutta toisaalta ulkonäkö myös tärkeä.
En usko kuitenkaan että pystyisin parisuhteeseen rumemman ihmisen kanssa.
Mulla vois olla parisuhteessa ongelmia tyydytyksen kanssa, että saisinko seksuaalista tyydytystä paristani
jos se ois kohtalaisen näköinen esimerkiksi.
Onko muita samankaltaisia Härkiä kuten minä???
Moi kaikki, olen Härkä
8
892
Vastaukset
- swsdwe
Suurin osa pitää paikkaansa itseni kohdalla. Voi Luoja, kun ihmiset voi olla samanlaisia! 19v nuori härkämies tässä kirjoittelee...
- ?
19v nuori härkämies katsoo kartastaan Venuksen merkin, ettei vaan olisi Skorpionissa?
- 19v nuori härkämies
? kirjoitti:
19v nuori härkämies katsoo kartastaan Venuksen merkin, ettei vaan olisi Skorpionissa?
Ei, Venuksen merkki on Kaksosissa. :) Kuinka niin?
- Härgädärgä
Joo, on se outoa. Tuo aloitusteksti oli kuin itseäni oltaisiin kuvattu. Kaikki nuo jutut löytyvät itsestänikin :)
- juha78222
on Nouseva merkkini
vapaudenkaipuu hallitsee mua mikä on Jousimiehen yksi tunnumerkki.
Nouseva merkki hallitsee myös luonteenpiirteet ja tietenkin perusmerkki Härkä.
- Juha oinas
Juaha olet Oinas et härkä. Merkit alkaneet muuttua jo tuhat vuotta sitten.
- Astrologi
Nyt käsitellään TROOPPISTA ASTROLOGIAA!
- ykshärkä
Astrologi kirjoitti:
Nyt käsitellään TROOPPISTA ASTROLOGIAA!
Juha oinaalle: Uskotko kaiken mitä "muut" sanoo?! Muut on navetassa! Itse olen härkä ja pysyn härkänä! Sanoi "uudet" horoskoopit mitä sanoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911166- 1491055
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59797Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46759