Projektia talveksi

Osaakos joku sanoa mitä levyä olisi mielekkäin käyttää jos alkaa vaihtamaan veneeseen puuosia??
Ehkä nuo eteläiset puulajit käy listoina mutta vanerin tapaistakin tarvii että onko filmivaneri sopiva
raaka-aine??
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

melko oleellisesti paikasta missä puu-osa on. Yksinkertaisinta lienee käyttää samaa puuta kuin tälläkin hetkellä ko. paikassa on.

Äänestä

Mielestäni filmivaneri on rumaa sisustukseen vaikkakin vahvaa ja säänkestävää. Mikäli laitat filmivanerin kaveriksi tiikkilistoja tulee helposti ristiriitainen jälki. Pöytälevyihin laittaisin ikilevyä puisilla, vaikka tiikkisillä reunalistoilla. Muualle vaikka mahonki tai tiikkkivaneria. Mikäpä estää vaikka mäntyvanerin käytön kun se lakataan kuitenkin venelakalla tai öljytään.
Jokainen tehköön sellaisen kun haluaa ja omaa silmää miellyttää. Onhan joillain peltisiäkin sisustoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lujitemuovivene kirjoitti:

Osaakos joku sanoa mitä levyä olisi mielekkäin käyttää jos alkaa vaihtamaan veneeseen puuosia??
Ehkä nuo eteläiset puulajit käy listoina mutta vanerin tapaistakin tarvii että onko filmivaneri sopiva
raaka-aine??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu