Tämä on niin

tosi surullista, kun me hukataan kokoajan kallista aikaa olla onnellisesti yhdessä, olemalla vain täällä palstoilla. Ollaan me kyllä vähän hölmöjä, eihän tässä ole mitään järkeä, kun molemmat tiedetään kuitenkin miten asiat on. :)
22427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

se ei auta kuin kehittää jotain:) Mukavaa iltaa!

Äänestä
  • Mukavaa iltaa myöskin sulle

    Äänestä

  • mukavaa iltaa :)

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    mukavaa iltaa :)

    mukavaa iltaa vielä Sinulle ja Kaikille muillekin!

    Äänestä

Ei ku osoitetta näytölle niin sitten jatketaan oikeesti, elämä on lyhyt muutenkin.

Äänestä

MItes ne ovat?

Äänestä
  • tykätään toisistamme paljon, emmekä voi elää ilman toisiamme, se on käynyt jo selväksi :)

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    tykätään toisistamme paljon, emmekä voi elää ilman toisiamme, se on käynyt jo selväksi :)

    hui kauhistus :D

    Äänestä

Ihan superhölmöjä ollaan! :( Pässinpäitä, härkäpäitä, pölkkypäitä..

Äänestä
  • on kyllä totta :)

    Äänestä

Niinpä.. Taidamme olla sinun/hänen kanssa melkoisia jääräpäitä kumpikin. Vaikken nyt ihan varma asioista olekaan.. Suora yhteydenotto on kuitenkin paras keino, olen sitä mieltä edelleenkin. Ja pitänee toteuttaa se..

Äänestä
  • Hyvä päätös ole rohkea. Vaistoihin kannataa luottaa.

    Äänestä

  • hienoa kirjoitti:

    Hyvä päätös ole rohkea. Vaistoihin kannataa luottaa.

    Juu.. Kiitos tuosta.. :)

    Äänestä

  • Täytyy myöntää et ne vastausta vaille jääneet tekstiviestit ja tämänviikkoinen 'vähän' kaihertaa mieltä mut koitan viestitellä hänelle tässä jonakin päivänä.

    Äänestä

Niinpä...
Voihan sitä täälä palstoilla roikuskella...valitettavasti jossain vaiheessa voi sitten olla myöhäistä...tulee joku muu ja vie sen toisen.

Äänestä
  • sitähän mä pelkäänkin :) mutta mua ei ainakaan kukaan vie, kun en mä huoli ketään toista :)

    Äänestä

Kyllähän me tietysti tämänkin kestämme. Taisteluhenkeä tarvitaan.
Palstailuhan käy jo harrastuksesta. Pitäisikö lisätä ansioluetteloon? Harrastukset: liikunta, lukeminen ja palstakirjoittelu. Kiva paikkahan tämä on. Postiivisesti ajateltuna.

Äänestä
  • Mulla oli lapsena erittäin vilkas mielikuvitus. Nyt sitten kaipailen "aikuisena" naisena ikävöintini kohdetta virtuaalisesti ja vieläpä uskon ihan oikeasti hänen olevan täällä. :) Hassun hauskaa ja ehkä vähän surullista kun tätä asiaa alkaa oikein ajattelemaan.

    Äänestä

  • Aivan loistava kirjoitus!! Mä taidan tehdä samoin! Ihanaa nauraa oikein kunnolla, Thanks!!!! :=)))))))))))))))

    Äänestä

Näin minäkin ajattelen. Jos ois aikoinaan heti toimittu, niin oltais ehditty jo vaikka mitä.

Äänestä

Ajattelispa minunkin ihastukseni tuolla tavalla. Itse ajattelen ihan samalla tavalla, jos tämä oli minulle tarkoitettu.

Äänestä

hukkaan heitettyjä hetkiä; ei niin järjen hiventäkään, mutta eihän se valitettavasti aina ole niin yksinkertaista, vai olisiko sittenkin...onkohan ne esteet kehitelty omassa päässä (*huokaus*).
Toivottavasti kuitenkin joku kaunis päivä Hänestä ja minusta tulee Me, näin toivon ja uskon:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jotain ajatuksia.. kirjoitti:

tosi surullista, kun me hukataan kokoajan kallista aikaa olla onnellisesti yhdessä, olemalla vain täällä palstoilla. Ollaan me kyllä vähän hölmöjä, eihän tässä ole mitään järkeä, kun molemmat tiedetään kuitenkin miten asiat on. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu