Astrid Thors tunnustaa tämän päivän ilta-lehdessä ettei tilanne ole hänen hallussaan. Maahanmuuttokeskukset ovat niin täynnä että tulijoita on jouduttu majoittamaan jopa hotelleihin. Nyt kun tilanne on päässyt katastrofaaliseksi niin Astrid levittää käsiään ja kertoo ettei hallitse tilanetta.
Voi pyhä yksinkertaisuus sentään! Jos maahanmuuttokeskukset ovat tuppasen täynnä niin eikö se tarkoita sitä että ne ovat täynnä eikä uusia maahanmuuttajia voida ottaa sisään ennen kuin vanhatkin saadaan uudelleen sijoitettua?! Ovi kiinni, meillä on täyttä, menkää muualle.
Voi pyhä yksinkertaisuus sentään! Jos maahanmuuttokeskukset ovat tuppasen täynnä niin eikö se tarkoita sitä että ne ovat täynnä eikä uusia maahanmuuttajia voida ottaa sisään ennen kuin vanhatkin saadaan uudelleen sijoitettua?! Ovi kiinni, meillä on täyttä, menkää muualle.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Vaalien jälkeen perustettava totuuskomissio tulee vielä selvittämään Thorsinkin toimet, kun hän ei itse näytä siihen kykenevän.
Astrid Thors on varmasti viimeinen ihmenen suomessa joka huomasi ettei hän ole tilanteen tasalla eikä kykene hoitamaan tointansa. Jos tarkastelemme Thorssin palkan ja hänen aikaansaanosten suhdetta niin täytyy sanoa että Astrid Thorssin palkan olisi voinut lahjoittaa yhtä hyvin vankilasta vapautuneiden mustalaisten hyväksi niin haitta olisi voinut olla jopa pienempi.
Tässä kohdassa voimme myöskin muistella sitä että kuka Astrid Thorssin on hyväksynyt maahanmuuttoministeriksemme. Kuka häntä on edes ehdottanut?! Täysin epäpätevä ja pelkurimainen akka joka on saanut niskoillensa suomen kansan vihatuimman ihmisen tittelin!
Nyt kun Astrid on tunnustanut ettei hänestä ole tuohon hommaan joka on hänen kohdaltaan jo muutoinkin loppusuoralla niin miksi hän ei eroa tehtävästään?!?
Joskus huomaa huolestuneena miettivänsä, pystyykö edes Halla-aho joukkoineen korjaamaan Thorsin aikana isänmaalle aiheutetun vahingon. Mutta pessimismi on hedelmätöntä, synkät ajatukset on torjuttava pois mielestä, jotta pystyy edelleen toimimaan. Täytyy uskoa voittoon, koska muutakaan mahdollisuutta ei ole. On yksinkertaisesti pakko voittaa, pakko saada politiikan suunta muutettua, pakko tempaista asioiden hoito epäpätevien tai aivan tietoisesti suomalaista kansankokonaisuutta vahingoittavien tahojen käsistä. Käsillä on yhdestoista hetki, ratkaisun vuosi. Ensi vuonna on voiton - maahanmuuttokriittisyyden ratkaisevan poliittisen läpimurron - vihdoin tultava.
Ihan kuule terveellä pohjalla olet jos ajattelet pessimistisesti. Ei rasistipopulistit mitään poliittista läpimurtoa saa koskaan. Kyllähän äärioikeisto vauhkosi täällä jo 30-luvulla, mutta mitä tuli. Ja se pakkas-ahosi pakkaa ennen pitkää mein kampfinsa ja muuttaa toivottomana Huippuvuorille asumaan.
tänne tuodaan. Jokainen mamu on ääni RKP:lle ja vihreille, tuolla varmistetaan paikka hallituksessa.
Thors on poliitikkonä täydellinen debili. Se on hommanut Suomen täyteen rikollista roskaväkeä. Se paskalauma pilaa kotimaatamme suunnitelmallisesti. Thors ja RKP ovat vastuussa Suomen rappiosta.
tuo niitä maahanmuuttajia ja pakolaisia rajan yli? Eikö maassamme ole minkäänlaista rajavartiointia, joka puuttuisi asiaan. Vaikeahan yhden ministerin on viedä takaisin kaikkia maahan tuotuja, varsinkin kun suuri osa on "salakuljetettu" Suomeen. Eikö oikeuslaitoskaan pyste tekemään asialle mitään? Ettei vain kyseessä olisi suurenluokan "kuljetusfirma", jolta virkamiehet saavat provisionsa....
Etelä-Karjalassa
http://uutiset.msn.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Etelä-Karjalassa käännytetty lähes 70 ulkomaalaista/1135259745015
.
koska :
Konttimatkustaminen Opettaa
.
Miten on mahdollista että joku kuljettaa maahamme jatkuvasti enemmän somaleja? Kuka nuo kuljetukset rahoittaa ja kuka ne hoitaa? Somalien tulo suomeen on nelinkertaistunut parin viimevuoden aikana ja vauhti sen kuin kiihtyy..?!
Joku nim. "toinen opettaja" siellä kertoo, kuinka "sivistyneitä ja varakkaita" nuo maahanmuuttajat ovat. Pitäisiköhän meidän oikein olla ylpeä, että viitsivät meidän pieneen Suomeemme tulla.
Satujahan aina saa kertoa mutta ei ne todeksi muutu. Ylpeä somaleista ja kaltaisistasi algerialaisista loiseläjistä? ÄÄLÄ VIITSI!
liikaa on somppuja jo maassa hesa on niitä jo täynnä.
RKP:ssä menetetään jatkuvasti nuoria jäseniä toisiin puolueisiin. Enestamit, Liliukset ja Thorssit ovat kyseenalaistaneet kaiken typeryydellään, ahneudeullaan ja tällä hulluuksia hipovalla maahanmuuttopolitiikalla jolla RKP koettaa epätoivoisesti pönkittää ruotsinkielen asemaa!
Ei todellakaan ole Thorsin taru lopussa. Hän saa kyllä valtavan osan kansalaisuuden saaneiden maahanmuuttajien äänistä.
Älä unta näe!