Tää suomen idioottitaktiikka on todella hävettävää katsottavaa...pitkä päätyyn ja perään. Se on just ton Summasen ja Westerlundin tapanen taktiikka jota saa hävetä silmät päästään.
Slovakiaa vastaan Suomi ei saanut aikaan kolmannessa erässä YHTÄÄN vaarallista maalintekopaikkaa vaikka Slovakia vain ja ainoastaan puolusti...käsittämätöntä.
Kenkäääää ja helvetin nopeesti noille puupäävalmentajille, joilla ei ole älyn hiventäkään päässä.
Slovakiaa vastaan Suomi ei saanut aikaan kolmannessa erässä YHTÄÄN vaarallista maalintekopaikkaa vaikka Slovakia vain ja ainoastaan puolusti...käsittämätöntä.
Kenkäääää ja helvetin nopeesti noille puupäävalmentajille, joilla ei ole älyn hiventäkään päässä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olen aivan samaa mieltä.
kulmissa pyöritään ja vastustajalle jaellaan namu syöttöjä tai sitten mokke auttaa vastustajaa.
miten pahasti suomi saa selkäänsä syksylla kun world cup alkaa,sitä en halua edes ajatella.
Valmentaja ei tuota hyvää tulosta.Tämä "Summanenko" se nykyään on??
Olkoon kuka tahansa niin potkut kiireesti,ettei tee enempåå katkeria virheitä ja peöluuttaa miehiä aivan järjen vastaisesti.
Entinen pelimies ei ole kuitenkaa erimies vaalmentajana.
Näkihän tuon "aurinkokuninkaan" Oulun Kärpissä ei tehnyt muuta kuin "omia juttuja" ja tulos parani heti,kun valmentaja sai lemput.HUONO PELI EI OLE AINA JOUKKUEEN VIKA LAINKAAN
ÄLÄ KATSO Suomen pelejä jos hävettää...sen ku paat telkkarin kii, tai vaihat kanavaa..Mitenköhän muutes oli noi pitkät kiekot tossa Slovakia pelissä..kumman arvelet niitä enemmän "heittäneen"??
On siellä nyt kuiteskii vähän järkeä siellä valmennuksessa...eli EI ole leimattu liideri-Saravon, ja snaipperi- Viuhkolan passeja..eikä etenkään...HELMISEN RAIPEN, joka muutoin oisi kisoissa, jos Ara vielä jatkais...vaikka Helmisellä ois jalka poikki, ni se ois valittu kisoihin..Kyllä pelaajat saa kattoa itteään peiliin monesta tilanteesta..ei valmentajat seikkaile maalintakana...tai vedä 2 metrin päästä, parhaalta laukasusektorilta ohi..tai jätä taklaamatta/ pysäyttämättä vastustajan hyökkääjää..EIKÄ varsinkaa..VIITTÄ VALMENTAJAA lähe yhtä aikaa vaihtoon, kuten SVK:n 4:ssä maalissa kenttäpelaajat...