Oppositioon

Mari Kiviniemi ei hyväksy kuntamäärän laskua n. sataan kuntaan. Keskusta on siis oppositiossa ensi vaalien jälkeen.
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taas oli juuri jossain lehdessä että kuntaliitoksiin haluttomat kriisikunnat menettävät viivyttelyllään kaiken sananvaltansakin vääjäämättä edessä olevassa liitoksessa.
Sitten liitytään valtion pakkohoitoon ottamana rupulikuntana paremmin menestyvään kuntaan eikä kukaan kysele enää mitään rupulikuntien kepulaisilta kunnanisiltä.
Kepukuntiahan nämä kriisikunnat ovat.

Äänestä
  • Kokoomus ja demarit hoitavat homman ensi vaalikaudella ja kepu itkee asiasta oppositiossa. Kepun saattohoito on muutoinkin meneillään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokdem kirjoitti:

Mari Kiviniemi ei hyväksy kuntamäärän laskua n. sataan kuntaan. Keskusta on siis oppositiossa ensi vaalien jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu