Paha virhe: elektroniikkamessut eivät kiinnosta?

ihmisten joukkoon

Nokia valittelee asemiaan Yhdysvalloissa. Samaan aikaan he jättävät elektroniikkamessut sivuun, ja sanovat myöhästymisen syyksi ettei "elektroniikkamessut kiinnosta meitä"?

Ne on juuri elektroniikkamessut, missä jenkkien markkina-asemat vallataan, iPodeista Blackberryihin ja oheistuotteista pelilaitteisiin. Yli 99 % jenkkien hittituotteista on ollut menestys myös paikallisilla messuilla.

Sitä siitä tulee, kun insinöörit ja ekonomit pitävät vain tylsiä edustustilaisuuksia missä kukaan ei käy ja mitä kukaan ei seuraa eivätkä "viitsi" käydä asiakkaiden tilaisuuksissa!

3

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A J

      AAAROGANSI SUOMEKSINA ITSENSA YLI ARVOITUISTA.. = VALTAVA TAPPIO

    • ....

      tällä vuosituhannella. Eli CES messuja vastaava eurooppalainen tapahtuma. Kyllähän sitä näkymättömäksi pääsee, kun oikeen yrittää.

    • ....

      tällä vuosituhannella. Eli CES messuja vastaava eurooppalainen tapahtuma. Kyllähän sitä näkymättömäksi pääsee, kun oikeen yrittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6215
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5318
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3555
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe