Ehdotan, että me kansalaiset pannaan pystyyn adressi ja kerätään koko 5 miljoonaisen kansamme nimet ja tahtotila, että meidän ikioma Tarjamme pääsee vieraaksi valkoiseen taloon. Silloin Obama ei enää VOI kieltäytyä. Olemme tämän velkaa kalliille presidentillemme.
Terveisin nimimerkki,
Haluan auttaa
tälleen ADRESSI: kansanliike TARJA VALKOISEEN TALOON:
esim. Maija Meikäläinen
Matti Meikäläinen
lisää nimiä kaivataan...
Terveisin nimimerkki,
Haluan auttaa
tälleen ADRESSI: kansanliike TARJA VALKOISEEN TALOON:
esim. Maija Meikäläinen
Matti Meikäläinen
lisää nimiä kaivataan...
Vastaukset 20
Vanhimmat
en itse kyllä keksi mitään syytä..Ei Amerikankansa pidä kommunisteista.
Pysyköön kotona hapantumassa,
halonen saa vaan muistella uransa suurinta ja urheinta poliittista tekoaan,
Bushin kravatin korjaamista.
Raukka ei ole saanut kutsua valkoiseen taloon eikä Bush tai Obama myöskään täällä ole käynyt, vaikka kaikki muut naapurimaat on kiertäneet!
Ei ihme, että hinkusi paikalle jossa USAn pressa!! no, lopputulos Suomen kannalta tosi nolo ja surkea!
halonen on historiamme surkein ja mitäänsanomattomin pressa, jolle osallistuminen kaiken maailman globaaleihin hörhö seminaareihin on tärkeämpää kuin Suomen kansa tai sen etu!
Odotamme kovasti halosen kauden loppua ja toivotavasti ei enää koskaan sdp presidenttiä!!!!
Halosta ei saa päästää koskaan valkoiseen taloon. Se on hänelle ihan oikein.
Enää koskaan Suomen kansa ei halua demaria tasavallan presidentiksi. Toivottavasti kansa myös toimii kaikissa tulevissa tasavallan presidentin vaaleissa niin, että demaria ei valita. Ja tätä nykyistä demaria meidän tulee kestää vielä 542 vuorokautta. Sitten vaihtuu !
Tulee miespresidentti. Tulee tasapainoinen, isänmaallinen ja harmoninen sekä parlamentaarisesti kokenut Suomen kansalainen tasavallan presidentiksi. Sellaisen me tarvitsemme hoitamaan Suomen ja suomalaistenkin asioita kuntoon.
halonen on kulmikas ja hankala henkilö ja hänen tuntuu olevan vaikeata ymmärtää asemaansa.
Onneksi presidentti vaihtuu pian ja kansakunta voi palata "päiväjärjestykseen".
Hienoa, että nykyinen pääministeri teki heti selväksi, että hän toimii eduskunnan päätöksien mukaisesti, eikä presidentin tahdon mukaan.
halonen saa vaan muistella uransa suurinta poliittista tekoaan, Bushin kravatin korjaamista. Pysyköön kotona hapantumassa
USA-ssa kyllä tiedetään hölöskän DDR-tausta, koskaan ei tule pääsemään Valkoiseen taloon!
Julian paljastaa ne tiedot yksityiskohtaiseti pian meillekin:DD
mutta ei kuitenkaan tullut tasapainoista, isänmaallista eikä harmonista miespresidenttiä tähän maahan.
Nyt olisi syytä etsiä pätevämpi ehdokas seuraavaksi tasavallan presidentiksi, kun nykyinen viranhaltija on kyvytön hoitamaan tehtäviään.
http://www.kolumbus.fi/johannesheinonen/kuvat/2008/pyykkarit.jpg
kun on pyykkäri jo useammassa polvessa!!
Valkoiseen taloon!!
http://www.kolumbus.fi/lauri.grohn/yk/teksti/halonen.html
-
juna meni jo, ei kutsuttu, ei tarvi pelätä että menee nolaamaan Valkoiseen taloon!
Ilmoitettiinko sinulle syyksi tuo "vajaaälyinen henkisesti rappeutunut" ei päästetä Valkoiseen taloon, kun yritit sinne mennä?
Kun katsoo tarkemmin, millaisia presidenttejä USA:lla on ollut, niin aika moni niistä täyttää tuon määritelmän: vajaaälyinen henkisesti rappeutunut.
Halosreppana ei saanut edes kummallakaan virkakaudellaan kutsua Valkoiseen Taloon.
Tämä osittaa Halosen ulkopolitiikankin täydellistä epäonnistumista lännen suuntaan ja taitaa olla ennenkuulumatonta Suomen presidenttien historiassa. Halosta ei lännessä noteerata tai sitten inhotaan. Edes Yhdysvaltain presidentin vaihtuminen lobbaus ei tuonut tulosta.
Ei se riitä, että suhteet pidetään kunnossa yhteen suuntaan. Suhteiden hoitamisessa Venäjäänkin oli moitittavaa..
http://www.ksml.fi/yhteiso/keskustelu/posts/list/26392.htm
Halonen ei ole tähänkään päivään mennessä tehnyt valtiovierailua Yhdysvaltain presidentin kanssa, eikä tule saamaan.
Sinä ainokaisena kertana Halosen vastaanotti apulaisulkoministeri Armitage. Lopullinen niitti tuli siinä, kun Halonen KOITETTIIN VAIHTAA VANHASEN TILALLE sen jälkeen, kun Bush oli pyytänyt Vanhasta valtiovierailulle.
Eli tekemättä jäi ikuisesti Halosen valtiovierailu Yhdysvaltain presidentin kanssa."
Ehkä Halonen kutsutaan kunniavieraaksi Palestiinaan, nyt kun hän ajaa Palestiinan tunnustamista. Johonkinhan olis päästävä !
Tietenkin kutsutaan Palestiinaan ja istutetaan kultatuoliin!
Kyllä halosen pitää vieläkin päästä valkoiseen taloon koska on ollut kauan vuorossa,
jos vaan joskus vielä kutsu käy jollekin suomalaiselle, halonen saa sen.
Vanhanenkin kutsuttiin, mutta antoi vuoronsa haloselle, jota ei silloin sittenkään kutsuttu, sanottiin ettei ollut aikaa kahvitella halosen kanssa.
http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/200705156112446_pk.shtml
Se on Valkoisen Talon periaatepäätös, että Halosta ei päästetä sisään. Ei ole meidän käsissä, senhän Vanhanenkin sai kaikessa lepsuudessaan kantapään kautta todeta. Sit ei mennynnä kukaan.
Sinäkö ne Valkoisen Talon periaatepäätökset teet siellä mielisairaalan suljetulla osastolla, vai mistä ihmeestä tuollaisen olet keksinyt?
Edes USA:lla ei ole koskaan ollut niin tyhmää ja saamatonta presidenttiä, että olisi sinut sinne kutsunut.
Tarja valkoisissa vaatteissa valmiina Valkoiseen taloon!
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/cc/a9/38/cca938d397d6516407c65e0a36b7e83c.jpg
.