Kaikki jotka ovat samaa mieltä ja haluavat Mertaranan selostamaan jalkapallon A-majoukkueen karsitan pelejä Ylelle käykää allekirjoittamassa adressi ja antakaa palautetta Ylelle.
http://www.adressit.com/mertarantajalkapalloon
Voit allekirjoittaa tämän toisenkin adressin jolla pydetään uutta selostajaa maajoukkue peleihin ja antaa palautetta Ylelle jos et juuri Mertarantaa halua tai vaikka haluat.
http://www.adressit.com/suominenvaihtoon
Käy antamassa palautetta Ylelle
http://yle.fi/urheilu/yleista/2010/01/laheta_palautetta_yle_urheiluun_1379856.html
Voisi edes joku muukin selostaa Yllelä maajoukkuepelejä esim Mertaranta tai Porttila.
Tässä Mertaranta selostaa jalkapalloa
Suomi - Unkari
http://www.youtube.com/watch?v=aT-q65Qjy1M
Kimmo Porttila
Chile - Espanja
http://areena.yle.fi/video/1097581
Portugali - Korea 6-0 (Yksi hiennoimmista maaleista ja munkeimmista aikoihin jalkapallossa.)
http://areena.yle.fi/video/1083614
Selostaja vaihtoon YLE!!!!
vaikuta asiaan
1
393
Vastaukset
No täällä Ahbvenanmaalla kuunnellan Kaj Kunnusta, olet vähän väärällä palstalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462219- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471319Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41826
- 14810
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647