Aloitin Sepram-lääkityksen (20mg) vajaa kaksi viikkoa sitten. Kesällä olin seksuaalisesti erittäin aktivinen mutta nyt orgasmin saaminen jopa oman käden kautta on todella vaikeaa. Tämä mainitaan lääkkeen sivuvaikutuksissa mutta haluaisin kuulla todellisia kokemuksia ja mielipiteitä aiheesta. Palautuvatko seksihalut kun keho tottuu lääkitykseen? Kuinka pian? Vaikuttaako annostus? Onko minulla enää toivoa kunnollisesta seksielämästä?
Sepram ja seksihalut
Darwina85
7593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
vaihdoin toistavuotta sitten Sepramiin ja halut eivät ole kadonneet mihinkään, mutta orgasmin saaminen on vaikeaa.
Jos olet vielä nuori ja seksielämä muuten viriiliä, kandeistko kysyä jotain toista lääkettä.
Se on niin väärin. Tekee mieli, muttei laukea. Lähes mahdotonta :(
Ei ole sepram vienyt seksihaluja mulla, mutta seromex vei.
Mulla kanssa Seromex vienyt halut täysin ja nyt olisi lääkevaihto edessä. Vaihdettiinko sulla sexsex suoraan Seromexista sepramiin vai jouduitko olemaan lääkkeettä jonkin aikaa?
Ei vaihdettu, vaan tein niin että lopetin seromexit itse tossa parisen vuotta sitten, kun tuntui että paniikkeja ei enää tullu, eli olo oli siis paremman puolella. Mutta sitten rankan opiskelun tiimoilla alkoi oleen pahempia oloja, ja olin siis ilman lääkettä varmaan vuoden; niin sitten oloni muuttuivat pahemmiksi, tuli masennusta ja unettomuutta, lopulta sydämen sykkeet meni ihan vituilleen ja verenpaineet hipoi taivaita, jouduin lepäämään viikon. Niin, lekuri vain totes että nyt se ois SEPRAMIA. Hirveet tärinät tuli aluksi seperam 20mg ja alkukesä oli yhtä helvettiä. Pikkuhiljaa ne loppui ja tosi seksuaalisena tyttösenä totesin, että eipä vienyt ainakaan minulla orgasminsaamiskykyä, olin ihan yhtä kyvykäs sen saamaan kuin ajanjaksolla ilman lääkkeitä. Eli sepram ei ole tehny hallaa mun ja poikaystävän seksielämälle mitenkään. Mutta seromex vei tunnon pois, se jotenkin lamasi kun yritti saada orkun. Kyllä senkin kanssa jotain lievää tunsi, mutta se ikään kuin taittoi tunteen puolittaiseksi.
Mutta varmasti hyvä lääke ja toisille sopii.
mulla kävi ihan samalla tavalla ja mietinkin et voiko ne lääkkeet oikeasti tehdä noin, mutta näköjään voi. Harmillista, mutta pitää miettiä josko voi vaihtaa lääkettä tai jos kohta pärjää ilmankin lääkitystä
Sepram vei minulta seksihalut eikä palauttanut ennen kuin lopetin kyseisen lääkityksen jo ihan tyttöystäväni takia.