että meillä kummallakin on oikeesti toisiamme ikävä!!! Tiedän/tiedämme sen, oikeastaan tunnemme....eikä se tunnu mukavalta. Kauankohan me viitsitään hakata päätämme seinään, elää puolinaisesti ja teeskennellä että ollaan onnellisia????? Voi p..... että ollaan ihmiset monimutkaisia. Ikävöin.
Onhan se totuus
pää tohjona
481197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
peetäkö...
No ei varmaan kumpaakaan.
on monimutkaisia olentoja joskus, mutta aito tunne toiseen kestää yhdessä ja erillään kulkien. Ei auta kuin yrittää parhaansa mukaan tsempata ja sopivan hetken tullen neuvotella ja sopia asioista yhdessä. Mukavaa iltaa!
sanoppa muuta. Mä en ainakaan voi olla onnellinen ilman sinua/häntä.
kun kaipaa ja rakastaa se kipu tuntuu joskus todella syvällä. Käytännössä tietää, että olisi niin paljon onnellisempi toisen kanssa, jos Sydän matkailee toisen mukana:) On niitä iloisia hetkiäkin paljon, mutta joskus todella ikävä ja kaipaus polttaa. Sitä vain kaipaa vierelleen toista samankaltaista sielua ja sydäntä, kun rakastuu. Kyse on tällöin varmasti ihmisistä jotka kykenevät tuntemaan jotain todella syvää toisiaan kohtaan. Omalta kohdaltani kerron siis tämän. Mukavaa iltaa ja tsemiä asioiden järjestämiseen kaikille!
tätä, sen vuoksi oikeastaan, että olisi mukava tietää, etteikö hän todellakaan
kaipaa kuten minä kaipaan. Eilinen ja tämä päivä ovat olleet mulle erittäin
raskaita, ja oikeastaan ensimmäisten syksyn merkkien ilmentyessä. Ei hän varmaan
pane pahakseen, jos kuitenkin elätän pienen pientä toivoa meistä, sillä tavalla jotenkin
jaksan.
haluis ihmistä joka ei voi puhua mulle kasvotusten....haluan elämääni ihmisen jonka kanssa voi keskustella livenä,riidelläkin jos tarve...
sitä voi ottaa yhteyttä ja tehdä semmonen tilanne että varmasti ymmärtää.
puhua, mitä hän nyt tarkoittaa? Puuttuu vaan ne kasvot:)
sulla ois nyt tooooosi varma on-line yhteys vai ; )
Totuushan se. Turhaan kuormittava totuus, sitä mitä kuvasit.
..kukahan kutsuis jonnekin ja saataiskiin vain hetki jutella...
jos sinne minne veit kauan sitte.muistakko?tai sielä missä teillä on/oli.
en muista, liian kännissä tänään
joten ei tarvitse teeskennellä onnellista.
paikkansa. Kaipaan ja ikävöin sua, nainen. Tunnen itseni vajaaksi ihmisenä ilman sinua. Meillä kaikki sujui niin hyvin; vaikka joskus otiinkin eri mieltä joistakin asioista, pystyttiin silti keskustelemaan järkevästi asioista. Voi kun saisin sut syliini ja elämääni!!!
on ikävä. Mutta siinä missä minä järjettömästi toivon ja tavallaan haluan vielä pysyä tässä, sinä taidat jo odottaa että ikävä lähtee, hyvä niin.
Meistä ei voi tulla me. Et ikävöi minua niin paljoa, että haluaisit olla välittämättä muista ihmisistä. Sinusta voisikin tulla onneton. Sen sijaan että me pysyisimme yhdessä ja vain saattaisimme olla onnellisia, valitsimme yhdessä vaihtoehdon, jossa sinusta ei ainakaan tule onneton minun takiani eikä minusta onnellinen sinun takiasi. Joku muu voi joskus tehdä sinut onnettomaksi ja mikä parasta onnelliseksi. Joku toinen muu voi joskus tehdä minut onnettomaksi tai onnelliseksi, vaikka en sitä nyt vielä uskokaan.
Tätä ikävää ei voi unohtaa. Painamasta se varmaan lakkaa. Itku lakkaa kuristamasta kurkkua ja alkaa vaan valua hiljaisina kyyneleinä, jotka nekin kuivuvat aikanaan. Mutta nyt minulla on sinua sairaan kova ikävä, nyyyyyh...
..noin ajattelin minäkin mutta ei siihenkään voi jäädä kun toisella on on jo joku yritys menossa.. ..
( ei ollutkaaan hyvä nimimerkki näin jatkossa) sillä ei taida olla edes sitä -ei vanhaa eikä uutta yritystä-, ainakaan se ei uhraa sille paljoakaan aikaansa, niin sekään ajatus ei vielä potki mua kuivaamaan silmiä ja nostamaan nokkaani psytyyn, mutta kyllä se tästä.
kyllä kaipaan sinua mies, aivan penteleesti. Mutta olet aina ollut ehdotuksistani
piittaamaton. Jos olisi niin, että kuitenkin vielä ajattelet minua, voimme kyllä tavata,
katsoa ihan miten meidän käy. Tämä asia kuluttaa minut loppuun.
Vastasin tähän nyt. kun silmäsin näitä pikaisesti.
Ehkä odotat, en tiedä, että vain tulisin eteesi, ja voisin tehdäkin niin, mutta jotain
pvm tai kelloaikaa kyllä täytysi sopia. En tiedä, ehdottaisit txt jotain, päästäis alkuun.
IHAN VARMASTI HALUAN TAVATA, JA HURJA ON IKÄVÄ!
Kuka kysyy?
kaivata seuraa vaikkei ketään olisikaan.
sua?
on. kaikesta huolimatta.
suorastaan rikki...
paha ikävä
Olisi kiva nähdä ja katsoa, miltä tuntuu. Siis tuntuuko edelleen siltä, kuin joskus silloin, kun viimeksi tavattiin.
Onneton rakkaus on paras rakkaus. Varsinainen romanssi.
tavattiin viimeks.
kauan sitten
muutamia viikkoja sitten, asiallinen yhteinen tie päättyi aikaisemmin.
jep, ei tehty mitään väärää paitsi ajatuksissa
tavalla kirjoitit tuon. Tottakai sitä vuosien myötä kasvaa kiinni tuntemattomaankin, mutta pelkää, jos onkin vain erehtynyt. Kun omassa pienessä maailmassa on rakentanut "yhteisen" elämän. Olet aina läsnä ajatuksissani, vaikka olisit missä. Teenkö siis väärin Sua kohtaan, kun en oikeasti tiedä Sinusta mitään. Vain siten oklen jaksanut, kun olen uskotellut itselleni, että joku välittää minustakin.
välitän susta ja ja haluan syödä sut
sit mua ei olis enää, sekö olis parempi!?:)
mä söisin sua hellästi..
siinä taas yks vaivanen nettileikkijä joka on puutteessa niin että syö ja nai ketä vaan palstalla ...
oot varmaan ylpee ittestäs ...
aloit sitten perjantai - illan leikit ! toivottavasti maistuu hyvälle !
Meillä kaikilla on toisiamme ikävä :)
sentään, jotain rajaa sentään eikä se kuitenkaan edellytä palstanaintia vieraiden kanssa. !!
ryhmäseksiä meinaat ...
useimmat ikävöi vain sitä yhtä ja ainoaa ihmistä, asia erikseen ovat sitten nämä jotka syövät täällä
ketä hyvänsä.
Lurps, lurps .. nam nam ...
välittäää ja oikeesti välittäää. Minäkin luen usein täällä olevia tekstejä. Monesti, vastaamatta niihin sen kummemmin. Toivon kuitenkin hänen olevan täällä ja välitän todella hänestä.
Tänään näin ehkä vilahduksen, mutta en ole ollenkaan varma oliko se hän....:)) Jäi kummittelemaan mieleen.
Ehkä se ei kuitenkaan pitänyt paikkaansa...
Jäi vaan alitajuntaan..:((
sillai jaksaa kun toivoo, kaikenlaista :/
luulin näkevinäni hänet tänään vilaukselta, jopa kaksi kertaa :)
Paulin taikakaulin heilahtaa .. ja eiku syömingit vauhtiin ..
että toivossa on hyvä elää...vaikka ei ookkaan torstai...?
en ole kenenkään palstalaisen kanssa nainu, ainakaan vielä :))) mutta iltahan on vasta nuori :)) kannattaa ottaa kaikki ihan todesta kannattaa kannattaa.
vitut päähänne!
on toivoan täynnä, onko?
voi olla että mulla on toisinaan sua ikävä. Mutta minkä takia sä pelasit ainakin kahta muuta peliä mun selän takana? Miksi sä valehtelit päivänselvistäkin asioista: kyllä mä näin ja hoksasin, vaikka en niistä hirmu elämää nostanutkaan. Kuvittelin sun lopettavan selittelyt ja valehtemisen, vaan et. Mä en sulle valehdellut koskaan, tai no, viimeiset kaksi viestiä oli valhetta, mutta silloin mä jo tiesin, että en halua olla sun kanssas, ja valheet oli helpoin tapa saada sun tajuamaan,samat lääkkeet tehosi sinuun.
En teeskentele olevani onnellinen, enkä hakkaa päätä seinään. Minä olen onnellinen, ja tosiaan, vaikka kaipaankin sinua toisinaan, en usko että koskaan muutat tyyliäsi, vaikka itsekin joskus tajuat kuinka kaunis olet raameiltasi mutta tyhjä ja hyytävä sisältä. Edestäsi löydät, ellet ole jo alkanut löytämään.