"Suoja"tie

Suojamies

Suomessa ei tunneta sanaa suojatie. Taas oli pojan päältä ajettu turussa. Ja suojatiellä. Suojatielle ei uskalla edes astua enää kun jengi vain painaa kaasua lisää.

3

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sääntöjen mukaan

      Oikeestaan se ei vaadi kovinkaan isoa vaivaa ja toisaalta jää hieman enemmän hajurakoa edellä ajavaan. Hommassa ei harmita kuin se, että kun nyt sitten näen moisen vaivan ja pysäytän autoni, jotkut jalankulkijat eivät arvosta vaivannäköäni vaan alkavat huitomaan kädellä, että mene vaan. Tekisi mieli nousta autosta ja antaa vähän vauhtia.

    • Eihän se hermojen menetys tieliikenneturvallisuutta lisää, mutta sitäkin enenmän vaaratilanteita kun kansa ajaa naama punaisena torin liepeillä. Eihän se tietenkään yleikuvaakaan paranna autoilijoiden asenteesta.

    • AMMATTIKULJ.

      VARMAAN ITÄISELLÄPITKÄLLÄKADULLA UUDEHKO MUSTA A4 FARMARI AUDI KAATOI POJAN SUOJATIELLÄ JA JATKOI MATKAA NIIN NOPEASTI ETTEN SAANUT REKKARIA YLÖS ( AUTO JATKO STOLARMINKATUA HIRVENSALOON)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      107
      7887
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      420
      7038
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      170
      5296
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      123
      4247
    5. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      74
      4127
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      95
      4126
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3862
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3550
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2400
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      16
      1989
    Aihe