Kehä III:lla kuoli pakettiauton kuljettaja kun yritti estää kolarin kun auto kiilasi pakettiauton eteen. Liikennevalot oli poissa päältä, sulake palanut. Pakettiauto ajautui vasemmalle kääntyvien kaistalla odottaneen kuorma-auton perään.
Kuolonkolari
kehä III:lla
7456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tai mahdollisesti myös että pakettiauto yrittänyt väistää vaan että pakettiauto kiilattiin=ajettiin päin kuorma-autoa.
myös kolmaskin auto, oli juttua toisella foorumilla.
onko kuorma-autonkuljettajan kiekko kunnossa,oliko ylikuormaa,känny korvassa,tms.
Vai tehdäänkö syyllinen liikennevalotolpasta.
Poliisi kaipaa silminnäkijähavaintoja. Mars mars!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010091012327306_uu.shtml
joka kääntyy kehältä Ansatie. On nimittäin sellainen risteys missä rytisee useasti.
Kaistat kehällä Ansatielle kääntyville aivan liian lyhyet, jonka seurauksena usein kääntyvät tukkivat suoraan menevän kaistan.
kumpaankin suuntaan suoraan menevää kaistaa, valitse niistä se oikea vai oletko se vasemman kaistan tukkija.
Ensinnäkin onko tuolla vasemmalla kaistalla ajo kieletty?
Toiseksi, kun taas ajetaan itäänpäin niin ongelma on tuolla oikeanpuoleisella kaistalla, missä myös on onnettoman lyhyt oikealle kääntyvien kaista.
Suosittelen sinullekkin että menet ajeleen tuonne kun on vähän enemmän liikennettä, ja tule sitten tänne esittämään noita viisaita kommenttejasi.