Yhteensopivuus???

r@puneiti :)

Tuleeko toimeen rapu ja kauris??? sopivatko toisilleen?

5

1046

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • draamakuningatar

      Täytyy tunnustaa, että ei ole mitään kaveruussuhdetta kummempaa (tietääkseni) koskaan rapujen kanssa ollut. [Eihän sitä nyt kaikilta horoskooppimerkkiä tietenkään kysellä, jos pari sanaa vaihdetaan] Mutta kaverina ravut ovat hauskoja, puheliaita ja huumorikin kulkee samoja latuja.

      Ravut ovat kuulemma koti-ihmisiä. Kauriskin on kotona viihtyiväistä sorttia, joten sekin on yhdistävä tekijä. Toiseksi ravut luultavastikin pitävä perinteistä kiinni aivan kuten kauriitkin.

      Toisin sanoen paljonkin on mahdollista, että luonteet synkkaisivat yhteen, jos vaan tunteen puolella löytyisi yhteinen sävel. Ei mikään mahdottomuus, luulisin.

    • jollain taas hauskaa

      Riippuu ihan ravasta ja kauriksesta. Parhaimmillaan varmaan synkkaa kait ihan hyvin, ainankin kavaripohjalta rapu on mukava, tunteellinen olento. Pahimmillaan rapu on kauriille perhanan vittumainen saksi niekka ja kauri ravulle yks perhanan pässi.

      • dr@@makuning@t@r

        Joku t@@s herännyt väärällä j@l@lla@!

        Mull@ sentään ON h@usk@@, sull@ ei!


    • kauris<3

      Kyllä ja ei... Minä olen kauris ja mieheni on rapu ja meillä on takana miltei 30-vuotinen parisuhde/taistelu :)
      Kuitenkin suhteessamme on enimmäkseen rakkautta ja sopusointua. Se mikä hänessä eniten ahdistaa on se sama piirre mitä eniten rakastan. Hänen välittäminen on vilpitöntä ja hän haluaa olla/viihtyy seurassani. Kauriina kaipaan toisinaan omaa tilaa ja sitä hän ei voi käsittää. Hän tykkää, että kaikki asiat tehtäisiin yhdessä ja että minun oman ajan tarve aiheuttaa hänelle mustasukkaisuuden tunnetta ja stressiä.
      Toisaalta rapuveljeni ei tullut huonostikaan toimeen ensimmäisen kaurisvaimonsa kanssa, mutta toinen kaurisvaimo sopii hänelle hyvin. Liekö oppinut jotain ensimmäisestä suhteestaan vai onko meitä kauriita kuin rapujakin joka lähtöön :)

      • Rapuneitonen

        Minä olen rapu ja mieheni on kauris. Eipä voisi parempaa kumppania vierelle toivoa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      92
      1788
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      139
      1283
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      126
      1045
    4. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      29
      943
    5. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      32
      845
    6. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      41
      808
    7. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      35
      744
    8. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      15
      743
    9. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      68
      700
    10. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      46
      668
    Aihe