Jokeri-kannattajana, joka on aina fanittanut myös Hifkta, ai että miksi, no se on se STADILAISUUS.
Siitähän nuo säälittävät juntit eivät mitään tajua, joten antaa paska-varpaiden avautua täällä ihan vapaasti, joten ei suututa, nauretaan niille&säälitään niitä.
Joka vuosi kun nuo maalaisryhmät, vaikka lätkässä pärjäisivät STADILAISIA paremmin, niin ei se katkeruus sillä helpotu, se on vaan lätkää ei se poista koti-kylän tylsyyttä eikä paskan hajua.
No menestyksestä tai sen puuttesta huolimatta tänne tullaan vittuilemaan ja purkamaan sitä omaa pahoinvoitia, siihen ei auta edes mieliala-lääkkeet.
Suoraan sanoen, onko paljon väliä jos ensi keväänä kannua nostaa kärpät, fanit on oululaisia edelleen tai mestaruus menisi lukolle, fanit on ja pysyy raumalaisina jne. jne..
Ei se saatanan maalais-kylä siitä miksikään STADIKSI muutu, ei vaikka mitä tapahtuisi.
Siis jatketaan ymmärtämistä ja säälimistä, heh heh.
jokeri.
LIIGAA
4
454
Vastaukset
- <<<
hifk pelaa sellaista kiekkoa jota ei enää nykyään näe....ifkoossa on ollut loistavia huippunimiä
- yes..
Kuten jo totesin tää oli hyvä kirjoitus.
Vaikkakin jokerit on se ykkös-vihollinen, niin siitä huolimatta se paras ja mieluisin vastus nyt ja aina.
Ja syykin on aivan sama kuin sinulla.
Juntti-analyysisi oli varsin viiltävä ja viihdyttävä, en olisi itse kyennyt tarkempaan.
Joten muistakaa `STADILAISET´ kannatittepa kumpaa seuraa hyvänsä, naapuri on aina naapuri.
Niin ja paska-varpaat ovat, no siitä avaus kertoo kaiken olennaisen.
Lets play hockey....
Ps. kukahan juntti ehtii ensinmäisenä vinkumaan vastaan?- no huh huh.
Tsiiisus mikä verilöyly.
Kyllä kannatti jättää lauantaina mansen matka väliin, ei oikein kulkennu.
Tuli sen sijaan käytyä noordiksella, ja kyllä kannatti, porin kehareita vietiin kun litran mittaa.
Joten naapurille respectiä koko rahalla.
Jos alkaa tällaisia tuloksia paukkumaan, niin hommaan kausarin saatana.
heh heh.
Jokeri. - Salaa noordiksella
no huh huh. kirjoitti:
Tsiiisus mikä verilöyly.
Kyllä kannatti jättää lauantaina mansen matka väliin, ei oikein kulkennu.
Tuli sen sijaan käytyä noordiksella, ja kyllä kannatti, porin kehareita vietiin kun litran mittaa.
Joten naapurille respectiä koko rahalla.
Jos alkaa tällaisia tuloksia paukkumaan, niin hommaan kausarin saatana.
heh heh.
Jokeri.No niin, taas tuli käytyä vieraissa 6-0 ilves torstaina.
On se vaan saaatanan kova kotonaan toi IFK.
Toivottavasti pystytään samanlaisiin suorituksiin nyt kun tulee meillekkin noita kotipelejä, jos ei niin ainahan sitä voi käydä vieraissa katsomassa mallia miten kotona pelataan.
Joka tapauksessa paljon onnea hyvistä esityksistä, ja uudesta tähdestä J.F.
Vaikuttas olevan huikee kaveri, ja brandiin sopiva.
Jokeri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393336Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk822930Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402307Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1142212Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1452096Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472031Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?181540Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121476Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville291363- 1351063