BMW:n ja Roverin erot?

Mikä ero on Roverilla ja Bemarilla?
Valmistaja sama? Käytetäänkö Roverissa BMW:n tekniikkaa?
3476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

BMW luopui Roverista v.2000.Yhtäläisyyttä ei ole kuin joidenkin mallien tekniikassa ja moottorissa(taitaa olla vain land/range rovereissa BMWn moottori,tosin heikompitehoisena).Ja nekin aikanaan poistuu.

Äänestä

bemarissa käytetään roverin tekniikkaa 4wd

Äänestä
  • Taisi olla tuo edellinen nelivetotekniikka roverilta lainattua, mutta kuinka on tämän uuden laita? Kuka sen on kehittänyt?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


masa kirjoitti:

Mikä ero on Roverilla ja Bemarilla?
Valmistaja sama? Käytetäänkö Roverissa BMW:n tekniikkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu